Viranşehir’de ‘Eğitimi Destekleyici Çocuk Oyun Alanı’ kuruldu

Viranşehir Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde, mesleki ve bireysel gelişim eğitimlerine katılmak isteyen kadınların çocukları için eğitimlerle destekleyici oyun alanı kurdu.

Viranşehir’de ‘Eğitimi Destekleyici Çocuk Oyun Alanı’ kuruldu
banner2

Viranşehir Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi, bireysel gelişim eğitimlerine katılmak isteyen kadınlar için çocuk oyun alanları açtı. Çocuklar burada eğlenirken, eğitimlerine katkı sağlayan oyunlar oynayacaklar.

Belediye Başkanı Salih Ekinci, konuyla ilgili açıklamasında, “Belediyemiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne Bağlı Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde birçok kadın vatandaşımız mesleki ve sosyal beceriler elde edebilmek adına mesleki ve bireysel gelişim kurslarına katılım sağlamaktadır. Evde bakımını yapmak zorunda olduğu ve okul çağı gelmeyen çocukların annelerinin de bu eğitimlere katılmak istediği bilgisini aldık. Viranşehir Belediyesi olarak geliştirdiğimiz proje ile Kadın Kültür ve Eğitim Merkezimize eğitimlerle desteklenecek bir çocuk oyun alanı projesi geliştirdik. Çocuk oyun alanın da çocuklarımız eğlenceli ve eğitici oyunlarla kaliteli zaman geçirecek ve annelerine yakın bir mekânda olmanın güveni içinde olacaktır. Çocuklarımızın eğlenceli oyunları kaliteli ve sağlıkları ile uyumlu oyuncaklarla desteklenecektir.  Bireysel gelişim ve mesleki beceri kurslarına katılan annelerin bu mağduriyetini projemiz ile gidermiş olduk. Viranşehir Belediyesi olarak bu kapsamdaki projelerimiz devam edecektir. Viranşehir’e hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99