Canpolat, canlı yayınlanan ihale için konuştu (EK)

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karşıyaka Mahallesinde yapımına başlanacak olan Göbeklitepe Kültür Evinin ihalesinin canlı yayında gerçekleştiğini söyledi.

Canpolat, canlı yayınlanan ihale için konuştu (EK)
banner2

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde Göbeklitepe Kültür Evinin ihalesi gerçekleşti. Toplamda 4 bin metrekare alana sahip olan Göbeklitepe Kültür Evi; kütüphane, gastronomi merkezi, meslek edindirme atölyeleri ve konferans salonları ile kitap kafe, okuma salonu, mescit ve mutfakları içinde barındıracak

İHALE CANLI YAYINLADI

Haliliye Belediyesi Toplantı Salonunda, E- İhale şeklinde gerçekleştirilen Göbeklitepe Kültür Evi ihalesi sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlandı. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, altyapı çalışmalarını tamamladıklarını ve Haliliye Belediyesi olarak yapacakları tüm ihaleleri canlı yayın ile kamuoyuna ilan edeceklerini söyledi.

‘HALİLİYE’MİZE BİR ESER DAHA KAZANDIRIYORUZ’

Canla başla çıktıkları bu yolda, saat ve mesai meftunu gözetmeksizin çalıştıklarını söyleyen Mehmet Canpolat, projeye ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Haliliye’mize yeni bir eser daha kazandırıyoruz. Karşıyaka Mahallemizde yapılacak olan Göbeklitepe Kültür Evi projemizin ihalesini tamamladık. Mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun. Toplam 4.000 m2 alana sahip olan Göbeklitepe Kültür Evi; Kütüphane, mesleki eğitim merkezi, Gastronomi ve Konferans Salonuyla halkımıza hizmet verecek. İlçenin vizyonuna yön verecek projelerden bir tanesi olan Göbeklitepe Kültür Evi bölgemize hayırlı olsun.”

PROJEDE NELER VAR?

Kapalı alan 2.625 metrekare iken toplam alan 4.000 metrekaredir.

  • Kullanım amacı olarak : Kütüphane, Gastronomi, eğitim merkezi, Konferans Salonu olarak belirlenmiş.
  • Kütüphane 150 kişi kapasiteli.
  • Gastronomi merkezi 480 m2 alana sahip atölye sayısı olarak 6 adet bulunmakla birlikte yanında aşçılık atölyeleri ve kursiyer öğretmen ve yönetim odaları mevcut olacak.
  • El sanatları merkezimizde ise sergi salonu ve 8 adet atölyeden oluşmaktadır.
  • Konferans salonu; 152 kişilik kapasitesiyle birlikte fuaye alanı ve kulis- giyinme soyunma sahip.
  • Binanın tamamı yangın yönetmeliğine ve her noktasında engelli vatandaşlar için engelli yönetmeliklerine göre uygun olarak tasarlanmıştır.

BİHA
 

YORUM EKLE