Viranşehir’de bozuk yollar, kilitli parke taşı ve asfaltla yeniden döşenecek

Viranşehir İlçesine bağlı Hürriyet Mahallesinde içme suyu şebeke hattı yenileme ve DEDAŞ’ın yaptığı çalışmalardan dolayı bozulan yollar asfalt ve kilitli parke taşıyla yeniden yapılacak.

Viranşehir’de bozuk yollar, kilitli parke taşı ve asfaltla yeniden döşenecek
banner1

VİRANŞEHŞİR- Viranşehir Belediyesi, Hürriyet Mahallesinde içme suyu şebeke hattı yenileme ve DEDAŞ’ın yaptığı alt yapı çalışmalarından dolayı bozulan yollardaki tahribatı gidermek için kolları sıvadı.  Hürriyet Mahallesi’ndeki Tilbender, Mimar Sinan, Yakamoz Pınar ve Hürriyet Caddeleri yeniden asfaltlanacak, ara sokaklar ise kilitli parke taşıyla döşenecek.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Hürriyet Mahallesinde asfalt ve kilitli parke taşı yapılacak bölgede incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve ŞUSKİ yetkililerinin de eşlik ettiği Başkan Ekinci, incelemeler esnasında yapılacak asfalt ve kilitli parke taşı çalışmaları hakkında ekiplerden bilgiler aldı.

Bölgede esnaf ve vatandaşlarla da sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Ekinci, içme suyu şebeke hattı yenileme ve DEDAŞ’ın yaptığı çalışmalardan dolayı bozulan yol ve sokakların kısa sürede yeniden yapılacağını belirtti.

Hürriyet Mahallesi’nde yapılacak çalışmalarla yolların daha modern hale geleceğini ve bu çalışmalar için vatandaşlardan sabırlı olmalarını isteyen Başkan Ekinci, şunları kaydetti:

“ŞUSKİ ve DEDAŞ kazısı yapılan cadde ve sokakları geziyoruz. Hürriyet Mahallesinde yapılan kazılardan dolayı büyük tahribat oluştu, bunun farkındayız. Allah’ın izniyle planlamamızı yaptık, nasıl ki Yenişehir’in cadde ve sokaklarını yeniden inşa ettiysek aynı azim ve özveriyle Hürriyet Mahallesi’nin cadde ve sokaklarını da Büyükşehir Belediyemizle beraber yeniden inşa edeceğiz. Şimdiden Hürriyet Mahallesi sakinlerine hayırlı olsun diyorum, sabırları için de tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum”

BİHA


YORUM EKLE

banner99