Vekil Açanal'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ecz. Zemzem Gülender Açanal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vekil Açanal'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
banner2

Açanal, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadın, ailenin ve toplumun yapı taşı, olmazsa olmazıdır. Anadolu kadınının her alanda yaptıkları, eşine, ailesine ve ülkesine desteği, kahramanlıkları ile dilden dile anlatılır. Kadın Kurtuluş Savaşında ana, eş, bacı olmuş, asker olmuş, işçi olmuş erkeği ile omuz omuza düşmana karşı koymuştur. Türk Kadını evinde anneliği hiç bırakmamış, toplumsal vazifelerini aksatmamıştır. Şu anda ailedeki görevi ve yeri başta olmak üzere ilimde, bilimde, ticarette, sanatta, siyasette, sporda hayatın her alanında, kültürü ve eğitimiyle ülkesini Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün söylediği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için aldığı görevleri layıkıyla yerine getirmiştir ve devam edecek, durmayacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da ‘Kadın siyasetin öznesidir’ diyerek, kadının temsiliyetine her zaman önem vermiştir.
 


 

Dinimiz İslam kız çocuklarının kıymeti ve onların önemini her daim öncelemiştir. Cahiliye Dönemi sonrası İslam dini kız çocuklarına karşı şefkat ve merhametli olunmasını tavsiye eder. Allah’ın Resulü şöyle buyurur; ‘Kimin üç kızı veya üç kız kardeşi veyahut da iki kızı veya iki kız kardeşi olup da geçimlerini sağlar, onlar hakkında Allah’tan korkarsa o kişi için cennet vardır.’  Biz, böyle bir dinin ve Peygamberin ümmeti olarak, kızlarımızı ve kadınlarımızı el üstünde tutmalı, onların en iyi şekilde hayata ortak olmalarını görev saymalıyız. Anadolu ve İslam’ın ortak paydasındaki kadına saygı, sevgi ve hoşgörü varken şiddet kesinlikle kabul edilmemiştir. Bugün ve sonrasında, şiddetin olmadığı hayatın her alanında eşiyle,çocuğuyla, sevdikleriyle yan yana birlikte her zorluğu aşacağına inandığım evine, işine, milletine, ülkesine ve barış dolu bir dünyaya emek ve sevgi veren mücadele eden tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Aziz vatanımızın savunmasında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizin analarının ellerinden, eşlerinin, bacılarının ve kızlarının gözlerinden öpüyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”
 

BİHA

YORUM EKLE