Vatandaşın talebi geri çevrilmedi: Sandalye hediye edildi

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, kendisini arayarak eşi için tekerlekli sandalye talebinde bulunan vatandaşı geri çevirmedi.

Vatandaşın talebi geri çevrilmedi: Sandalye hediye edildi
banner2

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı Ceylanlı Mahallesinde yaşayan Mehmet Akay, eşinin engelli olduğunu ve tekerlekli sandalye almak için maddi durumunun elverişli olmadığını anlattı. Ailenin talebine duyarsız kalmayan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, tekerlekli sandalye temin edilmesi talimatını verdi ve kısa sürede aileyi evinde ziyaret ederek sandalyeyi hediye etti.

YALÇINKAYA: İNSANİ TARAFLARA ÖNEM VERİYORUZ

Yalçınkaya, ziyarete dair yaptığı açıklamada tekerlekli sandalyenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “İnsani taraflara önem veriyoruz. Bu bacımızın tekerlekli sandalye ihtiyacını temin ettik. Kendilerini ziyaret ettik. Hayırlı olsun. Sağlık, afiyet diliyorum. İnşallah güzel günlerde kullanır. İnşallah bir an önce ayağa kalkar buna da ihtiyaç kalmaz. Öyle dua ediyoruz. Cenabıhakk'ın şafi ismi her şeyden daha üstündür, sandalyeden de ilaçtan da… İnşallah rabbimin adıyla şifasını bulur, bu sıkıntısından kurtulur. Hayırlı hizmet kardeşimize günlük hayatta kolaylıklar sağlayacak” dedi.

‘ANAYOL FAALİYETE GEÇECEK, DAHA GÜZEL ŞEYLER YAPACAĞIZ’

Mahalle için “Burası Akçakale'nin kalbi” diyen Yalçınkaya, güzel planlarının olduğuna dikkat çekti. Yakın zamanda anayolun da hizmete gireceği müjdeleyen Yalçınkaya şöyle konuştu:

“Ceylanlı bizim için çok önemli. Mahalle değil, burası Akçakale'nin kalbi. Burası ile ilgili çok büyük düşüncelerimiz var. İnşallah bu anayol kısa sürede faaliyete geçecek. Çok güzel bir çalışma yaptık. Güzel ilçemizin güzel yerinde inşallah daha güzel şeyler yapacağız. Yakında kendileri de bu hizmetleri görecekler. Biz gece gündüz durmaksızın bütün ilçenin her tarafını ayağa kaldırmaya çalışıyoruz.

Bunu belirtmek lazım bu pandemi, hastalık sıkıntısı maalesef bütün dünyayı sardı. Bütün işlerin engeli şu andaki hastalık. Gönlümüze göre, istediğimiz manada hızlı çalışamıyoruz. Burada herkes maskeli, bu hastalık ortalıkta çok yaygın. Tedbirleri almak zorundayız. Öbür taraftan da hizmetleri aksatmamak için elimizden geleni sarf ediyoruz. Saygılarımı sunuyorum.”

‘ALLAH BİR DEĞİL, BİN KERE RAZI OLSUN’

Engelinden dolayı günlük yaşamına devam etmekte zorlanan ve sandalyesiz olması dolayısıyla da büyük güçlük çeken Akay, Yalçınkaya'ya teşekkür etti. Eşi Mehmet Akay da taleplerinin yerine getirilmesinden dolayı teşekkür ederek, “Tekerlekli sandalye için müracaat ettik. Başkanımız buraya kadar getirdi. Memnun kaldık. Allah bir kere değil bin kere razı olsun” dedi.

BİHA

YORUM EKLE