Vali Erin, Resulayn’da konuştu: Sizi yüzüstü bırakmayacağız

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Resulayn’da kurulan, İl Müftülüğünün katkılarıyla 132 Kur’an öğreticisinin yetiştirildiği Fatih Ders Halkası ve Cezire Medresesinde düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.

Vali Erin, Resulayn’da konuştu: Sizi yüzüstü bırakmayacağız
banner2

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yaklaşık on yıl boyunca terör örgütlerinin işgali altında büyük bir yıkım yaşayan Resulayn’da, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusunun başlattığı Barış Pınarı Harekâtı ile huzur ve güvenin hâkim olduğunu hatırlatarak, harekâtta şehit düşen Mehmetçiklere ve Suriye Milli Ordusu mensuplarını hayırla yâd etti.


Şanlıurfa’da 500 bine yakın Suriyelinin yaşadığını ve on yıla yakın süredir Türkiye Cumhuriyeti’nin onları misafir ettiğini anımsatan Vali Erin, “Hiçbir ayrım yapmadık. Şanlıurfalı kardeşlerimiz neden istifade ettilerse, sizin kardeşleriniz, bizim kardeşlerimiz olan Suriyeliler de aynı şeylerden istifade ettiler” dedi.

Birkaç gün önce yine Resulayn’da olduğunu ve Meclis Binası ile diğer hizmet binalarının açılışını yaptıklarını ifade eden Vali Erin, “Resulayn Meclisindeki arkadaşlarımız burada sizlerin ihtiyaçlarını gidermek için çaba sarf edecekler, biz de onlara destek olmaya devam edeceğiz. Aynı şekilde Resulayn’da yerel polis teşkilatı oluşturduk. Resulayn’da ve diğer bölgelerde güvenliği artık yerel polis teşkilatı sağlayacak” diye konuştu

Ceylanpınar Gümrük Kapısının on gün kadar sonra hizmete gireceğini dile getiren Vali Erin, bölgede üretilen tarım ürünlerinin eder fiyatıyla TMO’ya ve tüccara satışının sağlanacağını, Resulayn’ın diğer ihtiyaçlarının da Ceylanpınar üzerinden temin edileceğini ifade etti.

Resulayn halkının biraz daha sabretmesini, mahalli meclis ve yerel polis teşkilatına güvenmelerini ve onlarla işbirliği içinde olmalarını isteyen Vali Erin, “Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanına güvenin. Yüzüstü bırakmadık ve bundan sonra da bırakmayacağız. Yarının Resulayn’ı, bugünden daha iyi olacak” dedi.

Resulayn’da sosyal, ekonomik, eğitim başta olmak üzere tüm kamu hizmetlerinin en iyi şekilde verilebilmesi, her din mensubunun özgürce dinini yaşayabilmesi ve öğrenebilmesi için tedbirler aldıklarını belirten Vali Erin, İHH tarafından kurulan Fatih Ders Halkası ve Cezeri Medresesinde, 100 bayan ve 32 erkeğin Kur’an eğitimi verebilecek şekilde yetiştiğini kaydeden Vali Erin, emeği geçen İHH’ya, Müftülüğe ve destek olan herkese teşekkür ederek, Kur’an öğreticilerini mezuniyetlerinden dolayı tebrik etti.

Konuşmasının ardından öğreticilere mezuniyet belgelerini ve İHH sponsorluğunda desteklenen 22 yetim çocuğa 1200 TL’lik yardım zarflarını teslim etti.

BİHA

YORUM EKLE

banner99