Urfalı Vekil: Seçim bitti ama beklentiler karşılanmamış

Meclis'in tatile girmesiyle memleketine gelen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, "Seçimden 3-4 ay geçmesine rağmen daha birçok şeye başlanılmamış, halkın beklentileri karşılanmamış" dedi.

Urfalı Vekil: Seçim bitti ama beklentiler karşılanmamış
banner1

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Meclis'in tatile girmesiyle nöbeti de bitince soluğu memleketi Şanlıurfa'da aldı.

1 haftadır yaptığı ziyaretler ile vatandaşlar iç içe olan Vekil Özcan, bugün de Ajans Urfa ve Gazete İpekyol Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Arısüt'ü ziyaret etti.

Geldiği günden bu yana vatandaşlar ile iç içe olduğunu aktaran Vekil Özcan, Şanlıurfa'daki çalışmalara değindi.

Vekil Özcan, burada yaptığı açıklamada, "Meclis tatile girdi, bütün milletvekilleri ve siyasetçiler kendi illerinde sahada olacak. Halkı ile seçmeniyle iç içe olarak, gerek dertlerini gerek sevinçlerini paylaşmak  adına halkımızın içindeyiz. Bende Meclis kapandıktan sonra 1 hafta nöbetim vardı, biter bitmez Şanlıurfamıza intikal ettik. 5-6 gündür esnaf, STK ve basın ile buluşuyoruz.  Urfa'nın AK Parti'den belediyelerden beklentileri yüksek. Ancak seçimden 3-4 ay geçmesine rağmen daha birçok şeye başlanılmamış, halkın beklentileri karşılanmamış. Bir an önce belediye başkanlarımızın bunlara el atması, halka dokunmaları lazım. Halkın gönlünü kazanmak için halkın içinde olmamız lazım. Halktan birlik ve beraberlik beklentimiz var. O yüzden önce biz siyasilerin birlik ve beraberlik içinde olması lazım, halkın beklentisi de bu. Biz de halkın temsilci olarak her isteği yapmak gibi bir sorumluluğumuz var. İnşallah bütün başkanlarımız halkın taleplerine kulak verir, bir an önce Şanlıurfa'da hizmet adına büyük adımlar atarız" ifadelerini kullandı.

'AMACIMIZ, SURİYELİLER İÇİN GÜVENLİ BÖLGE OLUŞTURMAK' ,

Şanlıurfa sınırındaki hareketliliği değerlendiren Vekil Özcan, "Malumunuz 2011 Suriye'deki olaylar başlar başlamaz göç seline maruz kaldık. Özellikle ilk göçmenler Şanlıurfa, Kilis ve Hatay'a giriş yaptı. Şimdi, 3 buçuk milyona yakın Suriyeli kardeşimiz misafirimizdir. Bunlar geçici koruma altındalar. Bugünlerde de bir yanlış anlaşılma var. İstanbul'da kayıtsız olan Suriyeliler var. 80 bine yakın olduğu söyleniyor. Onların İstanbul dışına ve özellikle sınıra yakın geçici  barındırma merkezlerinde barındırılacağı konuşuluyor. Birileri bunu sanki 3 buçuk milyon Suriyeli ölüme terk edilecek, sınır dışı edilecek algısı yapmaya çalışıyor. Biz güvenli bölge kuralım ve Suriyeli kardeşlerimiz kendi ülkelerinde sınırın öbür tarafında yada sınırımıza yakın bir bölgede kendilerine destek çıkalım, eğitimlerini, sağlık ihtiyaçlarını karşılayalım diyoruz.  Ama maalesef gerek batı, gerek ABD'nin tutumu, tavrı burada bir terör örgütü kurma niyeti var. Biz onlara rağmen El Bab'a ve Afrin'e girdik ve her yerden bozmuş olduk oyunlarını. Akçakale tarafından da girme zorunluluğu var. Ancak bir-iki gündür onların söylemleriyle bizim söylemlerimiz örtüşmeye başladı. Bizim için en önemlisi burada terör ülkesinin kurulmaması" diyerek sözlerine son verdi.

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE