Urfalı ismi siyasi görüşünden vurmaya çalıştılar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun genel müdürlüğe tercih ettiği isim Şanlıurfalı Bahattin Yetkin sosyal medya paylaşımları nedeniyle tepki topladı.

Urfalı ismi siyasi görüşünden vurmaya çalıştılar
banner1

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin üst düzey kadrosunu basına tanıttı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın belediye başkanlığı döneminde Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan M. Bahaddin Yetkin, İstanbul Büyükşehir Belediye şirketi İSBAK A.Ş.’ ye (İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.) Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atandı.

Yetkin, bazı haber sitelerinde sosyal medya paylaşımları nedeniyle adeta linç edildi. Aktrol olarak kendisine yönelik ithamlarda bulunulan Yetkin’in tepki almasının sebepleri ise 2011 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Şanlıurfa Milletvekilliği için aday adayı olması, sosyal medya hesabından Cübbeli Ahmet Hoca ve İsmailağa cemaatinin önemli isimlerinin paylaşımlarını beğenmesi, görüldü ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener'e hakaretler içeren videoları beğenmesi...

Yetkin, İSBAK Genel Müdürlüğü'ne getirilmesinin ardından paylaşımlarının çoğunu sildiği belirtilirken, Yetkin’e yönelik bu saldırı yeni tartışmayı da beraberinde getirdi: Personelin uzmanı olduğu görevi yapması için siyasi görevi önemli mi, personelin belediye başkanı ile aynı partiden olması zorunlu mu?

BİHA

 

YORUM EKLE