Urfalı sunucunun konuşması gündem oldu

Şanlıurfalı Sunucu Ekrem Demirbilek'in sınır kapılarının açılmasıyla Türkiye sınırlarına ilerleyen mültecilere yönelik yaptığı konuşma, sosyal medyada sıkça paylaşılıyor.

Urfalı sunucunun konuşması gündem oldu
banner2

Şanlıurfalı Sunucu Ekrem Demirbilek'in konuşması takdirleri topladı.

Kentte yayın yapan Güneydoğu TV'de Ana Haber Bültenini sunan Ekrem Demirbilek, Türkiye'nin Avrupa sınır kapılarını açması ile sınıra doğru ilerleyen mültecilere yönelik konuşma yaptı. 'Bu vatan, devlet, bayrak' benim değil diyenlere seslenen Demirbilek, "Bu vatanı evladı değilim diyen, mülteci kılığına girip, sınır kapılarına gidebilir" dedi.

İşte, Demirbilek'in o konuşması:

"Bu vatan bizim, devlet, bayram bizim. Vatanımızı, milletimizi, devletimizi, toprağımızı seviyoruz. Hazır mülteciler için sınır kapıları açılmışken, naçizane bir çağrım olacak. Bu vatan, toprak, millet benim değil. Burada benim ne işim var diyen olabilir. İşte size fırsat. Mülteci kılığına girip, sınır kapılarından defolup, gidebilirsiniz. Böyle bir hakkınız var. Oradakiler de siz kolaylık sağlar. Biz bu vatanın evladı değiliz, biz Rus torunuyuz, biz Alman çocuğuyuz, biz İngiliz torunuyuz diyebilirsiniz. O zaman, kapılar orada sizi bekliyor. Sınır kapıları açık, buyurun defolup gidin. Biz bize yeteriz."

Demirbilek'in konuşması sosyal medyada birçok beğeni alırken, Şanlıurfalı vatandaşlar tarafından da paylaşılıyor. 

BİHA

YORUM EKLE