Urfa Valiliği tüm kurumlara gönderdi

Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı kapsamında hazırlanan 'Tarihin Şanlı 100'ü Şanlıurfa' logosu, kentteki tüm resmi yazışmalarda kullanılacak.

Urfa Valiliği tüm kurumlara gönderdi
banner2

Şanlıurfa, 11 Nisan 1920 tarihinde düşman işgalinden kurtularak bağımsızlığa kavuştu.

Urfa'nın Kurtuluşunun 100.Yılı ve Uluslararası Kültür ve Tarih Festivali, Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek. Kentte 100'üncü yıl kapsamında yapılacak etkinlikler heyecanla beklenirken, 100'üncü yıla özel de logo hazırlandı.

'TARİHİN ŞANLI 100'Ü ŞANLIURFA'

Hazırlanan 'Tarihin Şanlı 100'ü Şanlıurfa' logosunun il genelindeki tüm kurum ve kuruluşların yazışma evraklarında kullanılması için de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Valiliğe yazı gönderen Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı, logonun tüm yazışmalarda kullanılması için talimat verilmesini istedi.

Belediyenin talebi üzerine kentteki kurumlara yazı gönderen Valilik, logonun yazışma evraklarında kullanılacağını kaydetti.

İşte, Valilik'ten gönderilen yazı:

"Urfa'nın Kurtuluşunun 100. Yılı ve Uluslararası Kültür, Tarih Festivali"nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı organizasyonunda ve T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşeceği bildirilmiştir. Bu kapsamda "Tarihin Şanlı 100'ü Şanlıurfa" logosunun yazışma evraklarında kullanılması hususunda gereğini ve bilgilerinizi rica ederim."

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE