Urfa'nın yaya geçidi sorununa trafik ışığı çözümü

Şanlıurfa'da Atatürk Bulvarında hem yayaların hem de sürücülerin büyük sıkıntılar yaşadığı yaya geçidine bu kez de trafik ışıkları koyuldu. Karmaşanın yaşandığı bölgede ışıkların çözüm olup-olmayacağı ise merakla bekleniyor.

Urfa'nın yaya geçidi sorununa trafik ışığı çözümü
banner1

Şanlıurfa'da uzun zamandır sıkıntılara neden olan yaya geçidinde bir düzenlemeye daha gidildi.Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve toplama merkezi ile Bahçelievleri birbirine bağlayan yaya geçidi, hem yayalar ve hem de sürücüler için büyük sıkıntı oluşturuyordu. Özellikle sosyal medyadan gelen eleştiriler sonrası konu ile ilgili çalışma yapılmış ve yaya geçidi kapatılarak vatandaşlar farklı noktaya yönlendirilmişti.BU KEZ DE TRAFİK IŞIĞI ÇÖZÜMÜ 

Ancak çalışmaların tamamlanmasının ardından yayaların üst geçit yerine 50 metre ilerideki başka bir yaya geçidine yönlendirilmesi aynı sorunların burada da yaşanmasına da neden oldu. Hemen hemen her gün yaya-sürücü krizini yaşandığı bölgede ekipler yeni bir düzenlemeye daha gitti.

 

Ekipler bu kez de karmaşayı önleyebilmek adına yolun iki tarafına da trafik ışıkları yerleştirdi. Hem yayaların hem de sürücülerin saatlerce beklemesini önleyecek projeden alınacak sonuç ise merakla bekleniyor.

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE