Akçakale Belediyespor’dan çok konuşulacak açıklama

Akçakale Belediyespor, Viranşehir karşılaşmasında yaşanan saldırı ve hakaretlere dair basın açıklaması yaparak isim isim eleştirilerde bulundu. Şike teklifi dahi yapıldığı belirtilen açıklamada polisi de pasif kaldığı iddiasıyla kınandı.

Akçakale Belediyespor’dan çok konuşulacak açıklama
banner2

Pazar günü Akçakale Belediyespor ile Viranşehir Sanayispor karşılaşmasında yaşandığı iddia edilen saldırı ile ilgili basın açıklama yapıldı.

Viranşehir Yeni İlçe Stadında oynanan Viranşehir Sanayispor-Akçakale Belediyespor karşılaşmasında Akçakale takımına yönelik iddiaya göre seyirci ve futbolcular tarafından hakaret, küfür ve saldırı gerçekleştirildi. Olayın ardından Akçakale Belediyespor yazılı açıklama yaparak isim isim eleştirilerde bulundu.

"2 FUTBOLCUYA ŞİKE TEKLİFİNDE BULUNDU"

"Olayları Viranşehir ilçemize ve Viranşehir halkına mal etmiyoruz" sözleri ile başlanan açıklamada futbolculara şike teklif eden ve olayların sebebi olan ismin Ali Özgötürücü olduğu iddia edilerek şu ifadelere yer verildi:

"Maç öncesi ve sonrasında bizleri ağırlayan Nurettin Karakış, İbrahim Gelin, Murat Sarı, Mehmet Sürme ve Mustafa Çapanak'a teşekkür ederiz. Karşılaşmada bir hafta öncesinden takımımızı tehdit eden ve 2 futbolcumuza şike teklifinde bulunan, maçta da her türlü çirkefliği yaparak maç sonundaki olayların başlamasına sebep olan Ali Özgötürücü'dür. Karşılamanın Güneydoğu Televizyonunda canlı yayınlanmasını başta kabul eden ve daha sonra TV kanalını tehdit ederek niyetlerinin kötü olduğunu kanıtlamışlardır. Stada ilk girdiğimiz zaman takımıza her türkü hakederler ve küfür eden Sanayispor yöneticilerinin niyetleri belli olmuştur.


İŞTE İSİM İSİM SORUMLU TUTULANLAR...

Karşılaşma boyuncu bütün seyirciler tarafında küfürler edilmiştir. Karşılaşmanın bitimi ile beraber Ali Özgötürücü'nün sebep olduğu olaylarda seyirci ve futbolcular takım oyuncularımıza saldırıda bulunulmuştur.  Saldırıyı gerçekleştiren Ali Özgütürücü, Ömer Öztemel, İbrahim Kısak, İbrahim Halil Talay, Hüseyin Divanlı, Mustafa Mızraklı, Nurallah Sürme, Şeyhmuz Çiçekli ve Fırat Çiftçidir . Olaylar sonrası rapor yazan Hakem Gözlemcisine küfür edip yine tehdit eden kulüp Başkanı Fahrettin Baydar'dır."


POLİSLER DE KINANDI

Kulüp polislerin de maçta olaylara müdahalede pasif kaldığını iddia ederek "Olaylarda çok pasif davranan ve sadece göstermelik orada bulunan Viranşehir Emniyet güçleri kınıyoruz . Karşılaşmada görevli kişilerin hakkaniyetten uzak raporlarından dolayı da kınıyoruz . Korkuyorsanız bu işi yapmayın. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz . Kötü insandan kötü şeyler beklenir . Unutulmaması gerekir ki başarıdan daha önemlisi insanlıktır” denildi. 

BİHA

YORUM EKLE