Şanlıurfa ekonomisi için iki kurum imzayı attı

Şanlıurfa ekonomisinin lokomotifi durumundaki iki kurum Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi Odası, pandemiden etkilenen kent ekonomisinin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Şanlıurfa ekonomisi için iki kurum imzayı attı
banner1

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) , Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) ve Ziraat Bankası arasında "Tedarik Zinciri Finansman Projesi" protokolü imzalandı.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ. Halil Peltek ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’nın yanı sıra Ziraat Bankası yetkilileri katıldı.

 


Atılan imzaların ardından hazırlanan protokole ilişkin ortak bir açıklama yapan Peltek ve Kaya, projenin Urfalı tüccarların mal alışverişinde, güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkânı getirerek, tedarik zincirinin aksamadan sürdürülmesine katkı sağlayacağını dile getirdi. Yapılan açıklamada üyelerin, sattıkları malın bedelini alacak riski aşımadan Ziraat Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli alabilecekleri ifade edildi.

Ziraat Bankası Şanlıurfa Bölge Yöneticisi Halil Yüksel, Performans Yöneticisi Mesut Kılınçer, Şanlıurfa Girişimci Şube Yöneticisi Hikmet Şekercioğlu ve Şanlıurfa Girişimci Şube Portföy Yöneticisi Mehmet Nuri Bozyel’in de imzalarını taşıyan protokol, nakit akışını öngörülebilir hale getirmeyi, alıcılar için uygun vade ve maliyette finansman temin etmeyi ve tedarik ihtiyaçlarını karşılamayı, tüccarlar için 1,5 seneye ulaşan, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde kredi imkânı ve esnek vadelendirme seçenekleri sunmayı amaçlıyor. Buna göre satıcı, endişe etmeden malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil etme imkanına sahip olabilecek.

BİHA

YORUM EKLE

banner99