Harran Üniversitesi 26 sıra birden yükseldi

Harran Üniversitesi, Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması sonuçlarına göre 26 sıra birden yükselerek 27. sıraya yerleşti

Harran Üniversitesi 26 sıra birden yükseldi
banner2

Üniversite Araştırmaları Laboratuarı, (ÜniAr) Türkiye’de devlet üniversiteleri ve bu üniversitelere bağlı fakülteleri performanslarına göre sıraladı.

Başarı grafiğini her geçen yıl üst sıralara taşıyan Harran Üniversitesi, gerçekleştirilen “Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması (DÜS) 2020” sonuçlarına göre 53’üncü sıradan 27’inci sıraya yükseldi. Fakülte puanlamaları bazında ise Harran Üniversitesi, DÜS-2020 Fen-Edebiyat fakülteleri sıralamasında ilk 3’te yer aldı.


YÖK-Akademik ve YÖK istatistikten alınan güncel öğretim elemanları verilerinin kullanıldığı rapor; proje, araştırma, yayın, tebliğ, tasarım, sergi, patent, atıf, ödül olmak üzere 9 kritere göre hazırlanıyor. Bu veriler baz alınarak 2020 yılı için yapılan açıklamada devlet üniversiteleri sıralamasında, üniversitelerin akademik teşvik komisyonları tarafından onaylanan puanları ile YÖK tarafından yayınlanan öğretim üyesi verileri kullanılıyor.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik, emek veren öğretim üyelerini tebrik ederek, bu başarıdan dolayı kendilerini kutladı. Çelik, üniversite olarak her yıl daha üst sıralarda yer almanın asıl hedefleri olduğunu belirtti.

BİHA

YORUM EKLE