Urfa’da toplu taşıma araçlarında korona önlemleri alınıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların çoğunlukla kullandıkları BELSAN A.Ş bünyesinde hizmet veren toplu taşıma araçlarının dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Urfa’da toplu taşıma araçlarında korona önlemleri alınıyor
banner1

Büyükşehir Belediyesi, BELSAN A.Ş bünyesinde olan toplu taşıma araçlarını gündelik olarak düzenli periyotlarla dezenfekte ediyor. Dezenfekte solüsyonu içeren, ince püskürtme tekniği kullanan ULV cihazıyla uygulama yapan Büyükşehir ekipleri, tüm detayları gözden geçirerek çalışmasını sürdürüyor.

Bünyesindeki 340 araç ile çoğu güzergahta 24 saat esası ile hizmet veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada hijyenik koşulları da göz önünde bulundurarak uygulamalarına devam ediyor. Ekipler bunun yanı sıra şehir merkezindeki 3 toplama merkezinde ve duraklarda da aynı hassasiyetle çalışmaları yürütüyor.

1 Haziran 2020 tarihinde normalleşme sürecinde İçişleri Bakanlığı genelgesi ile toplu taşımada araçların yüzde 50 yolcu alma zorunluluğu kaldırıldı. Genelgenin ardından araç sayıları ve sefer sayılarını artıran, tekli oturma uygulamasına son veren Büyükşehir Belediyesi, 63 Ring hattı başta olmak üzere geçici bir süre ara verilen bazı seferlerini tekrar başlattı. Urfa Kart işlem merkezlerini tekrar açan Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma saatlerini de yeniden gözden geçirerek normalleşme adımlarını tamamladı.

TOPLU TAŞIMA 06.00 İLE 23.00 SAATLERİ ARASINDA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, şehir içi toplu taşıma saatlerini 06.00-23.00 saatleri arasına düzenlediğini duyurdu. Koronavirüs salgını nedeniyle 06.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilen toplu taşıma hizmetini normalleşme genelgesinin yayınlanması ile birlikte saat 23.00’e çektiğini duyuran Büyükşehir Belediyesi daha önce geçici bir süre durdurduğunu açıkladığı 63 Balıklıgöl Ring hattı ve bazı seferlere de başlandığını açıkladı.

BİHA

 

YORUM EKLE