Urfa'da şehit düşen 9 aylık bebek ve kamu görevlisi törenle uğurlandı

Barış Pınarı Harekatında şehit olan Suriye uyruklu bebek ve kamu görevlisi, düzenlenen tören ile uğurlandı. Törende şehit aileleri gözyaşlarına hakim olamazken, ailelerin ağıtları yürekleri dağladı.

Urfa'da şehit düşen 9 aylık bebek ve kamu görevlisi törenle uğurlandı
banner2

Barış Pınarı Harekatında Suriye uyruklu 9 aylık bebek ve Muhammed Omar Saar ve kamu görevlisi Cihan Güneş, harekatın ilk şehitleri oldu.
 Akçakale'de görev yapan Güneş ve ailesiyle sınıra komşu ilçede ikamet eden Saar, bugün kentte düzenlenecek tören ile uğurlandı. Tören, Haliliye İlçesi Cumhuriyet Caddesi Vilayet yanında düzenlendi.
 Törene, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, şehit aileleri, belediye başkanları, STK Temsilcileri, yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende şehit aileleri gözyaşlarına hakim olamazken, ailelerin feryatları yürekleri dağladı. Şehit çocuğunun tabutuna sarılan Suriye uyruklu anne ve Manisalı anne, ağıtlar yaktı.
 Tören esnasında açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Harekette yaralanan ailelerimize de acil şifalar dilerim" ifadelerini kullandı

Vali Erin'in açıklaması sonrası İl Müftüsü Mehmet Taştan da, dualar eşliğinde ailelere sabır dilerdi.
 Yapılan açıklamalar sonrası düzenlenen sonrası Suriye uyruklu bebek Saar Akçakale'ye, kamu görevlisi Güneş de GAP Havalimanından Manisa'ya uğurlandı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99