Urfa'da "Sanal tur" düzenlenecek

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada pandemiye dikkat çekerek "Bu yıl ki turist rehberleri günü kutlamaları dijital ortamda yapılacak" dedi.

Urfa'da
banner1

21 Şubat Dünya Rehberler Günü Şanlıurfa'da digital ortamda kutlanacak.

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla bu yıl digital platformlara taşınan etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban Dünya Rehberler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada bu yıl ki kutlamaya dair bilgiler paylaşarak "Bu yıl Pandemi ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı turist rehberleri ile birlikte bir araya gelip günümüzü kutlayamadık. Bu yıl ki turist rehberleri günü kutlamaları dijital ortamda yapılacaktır. Üyelerimiz, Turizm sektör temsilcileri, Bölgemiz üniversitelerindeki akademideki hocalarımız ile birlikte dijital ortamda bir araya geleceğiz. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesini sanal müze ortamında Harran Üniversitesi ile birlikte Müslüm Çoban’ın rehberliğinde gezeceğiz" dedi. 

"TURİZM HAREKETLİLİĞİ BEKLİYORUZ"

Yeni normalleşme sürecinde Şanlıurfa'ya yoğun turist beklediklerini belirten Çoban açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"1 Mart itibari ile yeni normalle birlikte Şanlıurfa ve bölgemizde turizm hareketliliği bekliyoruz. Şanlıurfa’da Pandemi vaka rakamlarının düşük olması da turizm anlamında da olumlu bir gelişme olarak düşünüyoruz. Bir çok insan artık evde oturmaktan sıkıldığı ve özellikle Şanlıurfa’da arkeolojik anlamda yeni buluntular bulunduğu için Şanlıurfa gelmek için şimdiden program yapan misafirler ve seyahat acenteleri olduğunu biliyoruz. Özellikle Göbeklitepe ve Karahan Tepe’yi bir çok insan görmek istiyor.  Türkiye’de aşılama oranlarının artması ve Pandeminin etkisinin azalmasıyla birlikte Şanlıurfa ve bölgemizde büyük bir yoğunluk olacağını beklemekteyiz. Şanlıurfa merkezli Bölgesel turizmin gelişmesi için tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımı için Şanlıurfa yerel basını ve ulusal basınıyla birlikte programlar yapıp tanıtmaya devam edeceğiz.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99