15 Temmuz Mahallesi’nde şelale ve park yapılıyor

Eyyübiye Belediyesi tarafından 15 Temmuz yaklaşık 3 Bin 500 metrekarelik alanı kapsayan şelale ve park yapımına başlandı.

15 Temmuz Mahallesi’nde şelale ve park yapılıyor
banner1

Mahalle sakinlerine daha önceden söz veren ve yıllardır çözülemeyen alanı değerlendiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, bir sözünü daha yerine getiriyor. Yaklaşık 3 Bin 500 metre karelik alanı kapsayan ve ihalesi tamamlanan alanda; şelale, kamelyalar, oyun grupları ve dinlenme alanları ile sosyal donatı alanları yer alacak. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 15 Temmuz mahallesinde ihalesi gerçekleşen şelale ve park yapımı için alanda incelemelerde bulundu.

 

KUŞ, ALANDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Alt yapı çalışmaları başlayan alanda incelemelerde bulunan Başkan Kuş, “Göreve geldiğimiz gün itibari ile Eyyübiye merkez mahallelerimizi bir bir gezdik. Muhtarlarımız, esnafımız ve vatandaşlarımız ile fikir alışverişinde bulunduk ve 15 Temmuz Mahallemize geldiğimiz zaman gerek muhtarımız gerekse mahalle sakinlerimizin bizden çok ciddi talepleri vardı. Yeşil alan ile ilgili çok ciddi sıkıntılarının olduklarını ifade etmişlerdi ve şuanda üzerinde bulunmuş olduğumuz alan üzerinde çok ciddi sıkıntılar vardı.  Göreve gelir gelmez Başkan Yarımcılarımıza, Birim Müdürlerimize talimatımızı verdik ve bu sıkıntıyı bertaraf ettik. Yaklaşık bir buçuk ay önce ihalesini gerçekleştirmiş olduğumuz 15 Temmuz Şelale parkımızın ihalesini bitirdik, yer tesliminde bulunduk ve müteahhit arkadaş çalışmalarına başladı. Önümüzdeki hafta içinde ilk temelini atmış olacağız. Bu vesile ile 15 Temmuz mahalle sakinlerine çok modern bir park kazandırmış olacağız” dedi.

BİHA

 

YORUM EKLE

banner99