Nissibi Köprüsü ile ulaşım kısaldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni birbirine bağlayan Nissibi Köprüsü’nden milyonlarca araç geçtiğini, zamandan ve akaryakıttan da tasarruf sağlandığını açıkladı.

Nissibi Köprüsü ile ulaşım kısaldı
banner2

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman ile Diyarbakır’ı birbirine bağlayan Nissibi Köprüsü’ne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Karaismailoğlu, Nissibi Köprü’nün Adıyaman ile Diyarbakır’ı birbirine bağlayan Adıyaman-Kâhta-Siverek-Diyarbakır Devlet Yolu’nun Atatürk Baraj Gölü’nü kestiği bölümde, barajın su tutmasıyla kara ulaşımının kesintiye uğradığı alanda inşa edildiğini belirtti.

Nissibi Köprüsü gergin eğik kablo askılı yöntemiyle Türkiye’de hayata geçirilen ilk köprüler arasında yer aldığının altını çizen Karaismailoğlu, “Köprü’nün yapımı ile Adıyaman ve Diyarbakır illeri üzerinden Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi kesintisiz bağlandı. Açıldığı günden bu yana köprüden 4 milyon 78 bin aracın geçti. Zamandan 26,3 milyon TL, akaryakıttan 58 milyon TL, tasarruf sağlandı” ifadesini kullandı.

BİHA


YORUM EKLE

banner99