Urfa'da büyük operasyon: Tam 98 tutuklama!

Şanlıurfa merkezli 26 ilde yapılan telefon dolandırıcılığı operasyonunda 98 kişi tutuklandı. Vatandaşların 11 milyon lira parası da kurtarıldı.

ajansurfa.com
Urfa'da büyük operasyon: Tam 98 tutuklama!
banner2

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından iletişim yoluyla dolandırıcılık yapan organize suç örgütüne yönelik olarak çalışmalar yapıldı.

Çalışmalar neticesinde tespit edilen adreslere baskınlar yapıldı. Çalışmalar kapsamında Şanlıurfa'nın yanı sıra; İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Hatay, Gaziantep, Konya, Bitlis, Şırnak illeri başta olmak üzere toplam 26 ilde 54 ayrı adreste eş zamanlıoperasyon yapıldı. Gerçekleştirilen operasyonlarda 114 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 
 


Şahısların kendilerini polis, asker, savcı gibi unvanlar ile tanıtarak vatandaşlar üzerinde korku ve tedirginlik yaratmak suretiyle para talep edip dolandırdıkları tespit edildi. Yakalanan şahısların üzerlerinde, araçlarında ve evlerinde yapılan aramada ise dolandırıcılık olaylarında kullanıldığı tespit edilen 57 adet ceptelefonu, 42 adet sim kartı, 1 adet laptop, 1 adet bilgisayar kasası, 1 adet av tüfeği, 1 adet ruhsatsız tabanca, banka kartları ve sim kart blokları ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Akçakale Adliyesine sevk edilen şüphelilerden 98’i tutuklanarak cezaevine teslim edilirken, 16 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yapılan operasyonlar ile vatandaşların toplam 11 milyon 403 bin 350 lira parasının dolandırılması önlendi.

ajansurfa.com

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 11:39
YORUM EKLE