Urfa’da akılcı ilaç kullanımı ve aşının önemi anlatıldı

Şanlıurfa’da akılcı ilaç kullanımı ve aşının önemi semineri gerçekleştirildi.

Urfa’da akılcı ilaç kullanımı ve aşının önemi anlatıldı
banner2

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen “Akılcı İlaç Kullanımı ve Aşının Önemi” konulu konferans Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda yapıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş konuşmasında, grip ve nezlede antibiyotiklerin faydası olmadığını, antibiyotik kullanımı gerekliyse hekimin önerdiği uygun ilacı, uygun dozda, uygun sürede kullanılması gerektiğini, aksi durumlarda antibiyotik direnci nedeniyle mikroplara karşı kullanılan antibiyotiklerin etkisinin azalacağını vurguladı.
 


 

Seminere konuşmacı olarak Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı Daire Başkanı Ecz. Mesil Aksoy, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim üyesi Prof. Dr. Ergin Çiftçi ve Prof. Dr. Ömer Erdeve, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Soner Sertan Kara ve müdürlük çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
 

Seminer sonunda konuşmacılara ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün eşi Betül Beyazgül'e katılımlarından dolayı İl Sağlık Müdürlüğü tarafından plaket takdim edildi.

BİHA

YORUM EKLE