İşte Şanlıurfa’da deprem bilançosu! Asansörlere dikkat

Elazığ merkezli yaşanan ve Şanlıurfa’da da hissedilen deprem, kentte bazı evlere zarar verdi. Asansörler ise çöktü. Vatandaşların deprem anında özellikle asansörden uzak durması konusunda uyarılar yapılıyor.

İşte Şanlıurfa’da deprem bilançosu! Asansörlere dikkat
banner1

Şanlıurfa AFAD Müdürlüğü'nden alınan son bilgiler ışığında kentte depremin bilançosuna ulaşıldı. 

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 20:55'te 6.8 büyüklüğünde ve 21:08'te 5.4 büyüklüğünde yaşanan 4 kişinin hayatını kaybettiği depremde Şanlıurfanın Siverek İlçesi Karakoyun Mahallesi'nde müstakil ev göçük yaşandı. İhbar üzerine ekipler olay yerine giderek inceleme başlattı.

Haliliye İlçesi eski OSM Hastanesi arkasında bulunan Hakan Apartmanı'nda ciddi hasar meydana geldiği belirtildi. Karaköprü İlçesi Doğukent Mahallesi'nde bulunan bir apartman ile Akpınar Mahallesi 4061. Sokak'taki Bahçeşehir Sitesi'nde asansör çöktü.

Karaköprü Alibaba mahallesi 532. sokakta bulunan bir binada hasarlar oluştuğu, kolonlarda çatlamalar meydana geldiği öğrenildi. Haliliye İlçesi Devteşti Mahallesi 5636. Sokak'ta bulunan 39 No'lu bina ile Ahmet Yesevi Mahallesi 9823. Sokak'taki 90 No'lu binada hasar olduğu belirtildi.

Eyyübbiye İlçesi Kurtuluş Mahallesi 1009. Sokak'taki evde de ciddi hasarlar meydana geldi. 

Ekipler hasar tespiti ve gerekli çalışmaları yapmak için ihbar bölgelerine sevk edildi. Vatandaşların olası bir deprem anında özellikle asansörlerden uzak durması gerektiği belirtildi.

BİHA

YORUM EKLE