Urfa’da ‘Akıl ve Zeka Oyunları’ finali yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Akıl ve Zeka Oyunları’nın Şanlıurfa Finalleri gerçekleştirildi.

Urfa’da ‘Akıl ve Zeka Oyunları’ finali yapıldı
banner2

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliğinde Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Şanlıurfa Finalleri Karaköprü Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Müsabakalara Şanlıurfa’da ilkokul ve ortaokul kategorilerinden ilçe birincisi olan toplam 60 öğrenci katıldı. İl finali, ilkokul kategorisinde Mangala, Equilibrio, Pentago ve Q-Bitz olmak üzere 4 oyun; ortaokul kategorisinde ise Reversi, Mangala, Pentago, Kulami olmak üzere 4 oyun icra edildi.

Program açılışında, Akıl ve Zeka Oyunları İl Koordinatörü Hamza Işık’ın konuşmasının ardından öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Demir, “27 Şubat gecesi İdlib'de kaybettiğimiz şehitlerimizden dolayı bir tarafımız hüzünlü ve buruk bir şekilde bugün buradayız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Demir yaptığı konuşmada, “Bakanımızın talimatıyla organize edilen bu etkinlikte bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bakanlığımız çağın gerekleri kapsamında sizlerin hem ders başarısını hem de güzel vakit geçirme durumunuzu geliştirmek adına bu organizasyonda bir aradayız. Sizler geleceğimizin teminatı yarınlarımızın ışıklarısınız. Gözlerinizde gördüğüm ışık yarına dair umutlarımı yeşertiyor ve daha güzel bir ülke için ümitvar oluyorum. Sizler en iyiler olarak buraya geldiniz dolayısıyla burada yapılacak müsabakalardan sonra sadece bir sıralama yapılacak ve sizler birer şampiyon olarak buraya geldiğinizi unutmayın” dedi.

1 koordinatör başhakem olmak üzere 32 hakemin görevli olduğu müsabakalarda, müsabakalara katılan öğrencilere her iki okul kademesinde ilk 3 dereceye giren öğrencilere de toplam 24 adet madalya ve 24 hediye verildi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99