Urfa Çalışma Grubundan Kızılay Meydanı için açıklama

Urfa Çalışma Grubunun, Kızılay Meydanı ile ilgili açıklamasında "Şehrin zaten çok yoğun olan bu bölgesinde ‘Meydan’ adı altında yine farklı yapılaşmalara gidilmesi ne bizim ne de değerli halkımızın kabul edeceği bir durum değildir" denildi.

Urfa Çalışma Grubundan Kızılay Meydanı için açıklama
banner2

Şanlıurfa'da yapılacak Kızılay Meydanı ile ilgili olarak Urfa Çalışma Grubundan bir açıklama geldi.

Urfa Çalışma Grubu adına yazılı bir açıklama yapan Rüştü Öcal, Kızılay Meydanı ile ilgili olarak daha şeffaf olunmasını talep etti. 

Meydan harici bir yapılaşmanın takipçisi olacaklarını dile getiren Öcal'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Bilindiği üzere Büyükşehir Belediyemizin lansman (tanıtım) toplantısıyla duyurduğu Kızılay Meydanı projesini teknik olarak incelediğimizde yapılan kamulaştırmalar yerinde kararlar olarak görülmüş olup; alanın 11 Nisan Stadyumu alanı olarak bilinen Novada Avm alanı ile aynı gösterime sahip ‘Özel Proje Alanı’ Emsal: 2.80 Hmax: 13.50 m yapılaşma koşullarına haiz olduğu tetkik edilmiştir.

Şehrin kalbi mahiyetindeki 11 Nisan Stadyum alanıyla ilgili bu şehrin tecrübeleri; bize yeşil alan lansmanı yapılan bir alana Avm yapılabileceğini göstermiştir. Bu örnek hafızamızda henüz canlıdır, yine Özel Proje Alanı olan bir alanda bu kadar yüksek yoğunluklu bir yapılaşma hakkı da mevcut iken 'Kızılay Meydanı' diye tanıtımı yapılan alanda nelerin yapılacağı daha şeffaf bir şekilde halkımıza açıklanmalıdır. Aksi takdirde şehrin zaten çok yoğun olan bu bölgesinde ‘Meydan’ adı altında yine farklı yapılaşmalara gidilmesi ne bizim ne de değerli halkımızın kabul edeceği bir durum değildir. Urfa Çalışma Grubu Derneği olarak Belediyemizin şeffaf bir şekilde, yanılgıya neden olmadan halkımızı bilgilendirmesi gerektiğini belirtir, meydan harici yapılacak herhangi bir yapılaşmanın takipçisi olacağımızı da kamuoyuna saygı ile bildiririz."

BİHA

YORUM EKLE