Akçakale'de üstyapı çalışmaları devam ediyor

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya devam eden üstyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek Akçakale’yi alt ve üst yapısıyla sınırda yıldız bir ilçe yapacaklarını söyledi.

Akçakale'de üstyapı çalışmaları devam ediyor
banner1

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Akçakale-Şanlıurfa yolu Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nden Polatlar Kırsal Mahallesine kadar yapılan üstyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Orta refüj, ağaçlandırma ve ışıklandırma çalışması yapılan caddeyle ilgili yetkililer ve teknik personellerden bilgi alan, modern bir Akçakale için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Yalçınkaya, gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

YALÇINKAYA: BÖLGEYE YAKIŞIR HİZMET YAPACAĞIZ
İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Yalçınkaya, “Akçakale’yi sınırda yıldız bir ilçe gayreti ile gece gündüz Büyükşehir Belediyesi ile beraber bu hizmetleri yapmaya devam ediyoruz. Prestij caddesi çalışması yapılıyor. Prestij caddesi bütün şehirlerde şehrin vitrini, şehrin çeyiz sandığı konumunda. Bizde bu caddeyi bitirmeye çalışıyoruz. Şimdi kamp bölgesinden buraya kadar olan bölgenin orta refüj ve ardından ağaçlandırma çalışmasını yapacağız, çiçeklendirmesini bitireceğiz, ışıklandırmasını bitireceğiz ve Akçakale’ye dışardan gelen bir kişi bambaşka bir şehir, bambaşka bir ilçe; ışıkları, caddeleri, alt ve üst yapısı ile çok mükemmel bir ilçe bulacak. 16 aydır durmaksızın gece ve gündüz çalışarak bu hizmetleri yapmaya devam ediyoruz. Bu gayretle inşallah çok yakın bir zamanda bu ana caddeyi prestij cadde dediğimiz Şanlıurfa Akçakale karayolunu arasındaki yolun şeklini düzenini bambaşka bir hale getireceğiz. Bu bölgeye bu insanlara yakışır bir hizmet yapacağız. Hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

Yalçınkaya, incelemelerinin ardından bölgeden ayrıldı.

BİHA

YORUM EKLE