Uğur ve Özak Tekstil işçilerinin direnişi sürüyor

Şanlıurfa’da Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Uğur Tekstil’ten atılan ve Özak Tekstil’den ücretsiz izne gönderilen işçiler, Topçu Meydanı'nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Uğur ve Özak Tekstil işçilerinin direnişi sürüyor
banner2

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’da sendikalı olma haklarını kullandıkları için iki ayda ikinci kez toplu şekilde işten çıkartılan Uğur Tekstil işçileri ile ücretsiz izne gönderilen Özak Tekstil işçileri basın açıklamasında buluştu.

Rabia Meydanı’nda bir araya gelen işçiler “Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “Uğur Tekstil İşçisi Yalnız Değildir” yazılı döviz taşıdı. “Direne direne kazanacağız” şeklinde slogan atan işçiler adına Ali Yalçın basın açıklamasını okudu.

Açıklamada sadece patronlara karşı değil, patronlarla iş birliği yapan sendika yetkililerine karşı da birlik olup mücadele etmeleri gerektiği vurgulandı. İşçilerin örgütlü bir şekilde direniş gösterdiklerinde kazanacakları belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Buradan bir kez daha taleplerimizi dile getiriyoruz. Uğur Tekstil işverenine sesleniyoruz, jandarma tarafından fabrikadan zorla çıkarılan yaklaşık 100 işçinin tekrar işe alınması, içerde adil bir iş ortamının ve çalışma huzurunun oluşturulmasını istiyoruz. Biz içerde işçiler üzerindeki bu baskının son bulmasını ve işimize geri dönüp çalışmak istiyoruz. İşçilerin haklarına saygı gösterilmesini istiyoruz. Bu taleplerimiz kabul edilip hepimiz tekrar işe alınıncaya kadar da mücadelemize ve direnişimize devam edeceğimizi ilan ediyoruz.”

BİHA
YORUM EKLE