TÜGVA ile UID arasında gönül köprüsü

TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) ve UID (Uluslararası Demokratlar Birliği) arasında Gönül Köprüsü Programı başladı. Programda gençlere yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve öğrenci değişimleri gibi faaliyetler yapılması planlanıyor.

TÜGVA ile UID arasında gönül köprüsü
banner1

Program ile birlikte ilerleyen süreçte Avrupa'da ve Türkiye'de yaşayan gençlere yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve öğrenci değişimleri gibi faaliyetler yapılması planlanıyor. Programın ilk faaliyeti yaklaşık 15 bin gence TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve UID Genel Başkanı Köksal Kuş'un Bayram Tebrik kartlarının ulaştırılması oldu.

 

“33 BÖLGEMİZİ 33 İLİMİZLE KARDEŞ YAPTIK”

UID Genel merkez MKYK üyesi proje koordinatörü Adem Taflan, “Avrupa’nın en güçlü STK’larından biri olan UID teşkilatımız Avrupa da 26 ülke 36 Bölge ve 376 şubeyle hizmet vermektedir.Şu an itibari ile TÜGVA ile kardeşlik projemiz kapsamında 33 bölgemizi 33 ilimizle kardeş yaptık. Bu kardeşliğimizi önümüzdeki zaman diliminde 81 ilimize yaymak istiyoruz. İlerleyen süreçte TÜGVA ve UID teşkilatları olarak daha güzel projelerde buluşacağız. Bu vesilesiyle bizlere bu gönül projesinde köprü vazifesi gören TÜGVA’ya şükranlarımızı iletiyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

“HEDEF TÜRKİYE GENELİNDE 15 BİN GENCE ULAŞMAK”

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜGVA Şanlıurfa İl Temsilcisi Ömer Yeşilkaya ise, "UID, Avrupa'da yaşayan Türklerin bulundukları ülkede siyasal, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdiği çok güçlü bir sivil toplum kuruluşu. TÜGVA ve UID arasında başlayan Gönül Köprüsü Programı kapsamında öncelikle kardeş şehirler belirlendi. Mardin olarak Kardeş şehrimiz Hamburg oldu. Bayram öncesinde bizler de Şanlıurfa’da tüm ilçelerimizde yaklaşık 700 genç kardeşimize iki genel başkanımızın bayram mesajlarını iletiyoruz ve gençlerimizin bayramlarını tebrik ediyoruz. Hedef Türkiye geneli 15 bin gence ulaşmak; ama sanırım bunun çok üstüne çıkacağız. Yaptığımız ziyaretlerde Gönül Köprüsü Programı hakkında bilgi veriyoruz. Yasaklar dolayısıyla evlerde sıkılan genç kardeşlerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle gençlerin kapılarına kadar giderek genel başkanlarımızın bayram mesajlarını iletmemiz onları çok mutlu ediyor. Gençleri ziyaretimiz Ramazan Bayramı'nın son gününe kadar devam edecek" dedi.

 

 

“MEMLEKETİMİZE FAYDA SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

Hessen Bölge Başkanı Erkan ARSLAN ise yaptığı açıklamada, "Bizler Türkiye'den uzakta vatan aşkıyla yanan kişiler olarak memleketimize fayda sağlamak istiyoruz. UID-TÜGVA Gönül Köprüsü Programı da tam olarak buna hizmet edecek. Hessen bölgesi ve Şanlıurfa ilimiz arasında kuracağımız gönül köprüsü ile kardeş şehrimiz Mardin'de yaşayan kardeşlerimize elimizden geldiğince destek olacağız. Sosyal, kültürel, sportif ve öğrenci değişim projeleri ile buradaki ve Mardin'deki kardeşlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız ve onların birbirlerini daha iyi tanımasına yardımcı olacağız. Şanlıurfa’da ki kardeşlerimiz bilsinler ki Hessende onları düşünen Avrupalı kardeşleri var" şeklinde konuştu.

 

BİHA

YORUM EKLE

banner99