TKDK’den arıcılık için destek açıklaması

TKDK, Şanlıurfa’da faaliyet gösteren arıcılara, 7 bin modern kovan ve muhtelif arıcılık ekipmanları için yüzde 55 hibe sağlayacak.

TKDK’den arıcılık için destek açıklaması
banner2

Arıcılık, bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, et ve süt üretimi ile işlenmesi, kırsal turizm, soğuk hava depoları ve yenilenebilir enerji sektörlerinde yatırımcılara yüzde 40 ile yüzde 70 arasında hibe sağlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 6. Başvuru Çağrı İlanında, Şanlıurfa’da faaliyet gösteren arıcılara 7 bin modern kovan ve muhtelif arıcılık ekipmanları için yüzde 55 hibe sağlayacak.

Konuyla ilgili bilgiler veren TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, arıcılığın, az sermaye ile Türkiye’nin her yerinde yapılabilen, yüksek gelir sağlayanönemli bir iş ve istihdam alanı olduğunu söyledi.  6. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında Şanlıurfa’da faaliyet gösteren arıcılarımıza 7 bin kovan desteği verileceğini belirten Yetim,  bu destekler sayesinde sektöre hem yeni genç arıcıların kazandırıldığını hem de mevcut işletmelerin modernize edildiğini söyleyerek arıcıları ve arıcılığa ilgi duyan girişimcileri, devam eden 9. Başvuru Çağrı İlanı’na başvurmaya davet etti.  Yetim, ilerleyen süreçte Şanlıurfa’ya bal işleme tesisi de kazandırmak istediklerini ifade ederek, hibe almaya hak kazanan arıcılara başarılar diledi.

BİHA

YORUM EKLE