THY bileti alan Urfalılara AnadoluJet hizmeti

Şanlıurfa'daki uçuş sorunları ile gündeme gelen THY, bu kez de THY bileti alan vatandaşlara AnadoluJet ile hizmet verdi. Vatandaşlar duruma tepki gösterirken yapılan açıklamada, yüzlerce THY uçağının hizmet dışı kaldığı kaydedildi.

THY bileti alan Urfalılara AnadoluJet hizmeti
banner2

Şanlurfa sık sık Türk Hava Yolları'nın (THYuçuş sorunları ile gündeme geliyor.

Özellikle rötar sorunları ile sık sık tartışma konusu olan HTY, bu kez de THY bileti alan vatandaşlara Anadolu Jet'in eski uçağıyla hizmet verdi. Dün, 20.00 uçuşlu Şanlıurfa- İstanbul uçuşlarının THY seferi olduğunu ancak AnadoluJet ile uçuş yaptıklarını iddia eden yolcular, duruma tepki gösterdi.

THY YERİNE ANADOLUJET

Sosyal medya hesabından duruma isyan eden bir kullanıcı, "THY bileti satıp AnadoluJet ile hizmet vermek ne oluyor? Bugün 20:00 Urfa-İstanbul uçuşunuz THY olması gerekirken neden AnadoluJet’in eski uçağıyla uçuş gerçekleştiriyorsunuz?" ifadelerini kullandı.


EKŞİ: YÜZLERCE UÇAK HİZMET DIŞI

Yaşanılan sorunu THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'ye aktaran Şanlıurfa Milletvekilleri, Türkiye2de ve başka ülkelerde düşen ve pistten çıkan Boing 737 Max uçakları nedeni ile Türkiye'de 27 uçak, yurtdışında ise faal veya üretim aşamasında bulunan yüzlerce uçağın hizmet dışı kaldığı bilgisini aldı. Ekşi, uçaklar ile ilgili sorun giderilince, Türkiye ve Şanlıurfa'da yaşanan tarife ve yer sıkıntılarının aşılacağını aktardı.

'HEM UÇAK KÖTÜ HEM DE FİYATLAR UÇUK'

Açıklama sonrası tepkisini devam ettiren yolcu, "Hem uçak kötü hem de bilet fiyatları diğer illere göre çok uçuk. Bu açıklama onları haklı kılmaz, çünkü sattıkları biletler THY tarifesinden" dedi.

ARTIK SORUN DEĞİL, ÇÖZÜM İSTENİYOR!

 Özellikle THY'ye ait Şanlıurfa gelişli ve gidişli uçuşlarda yaşanan bu problemler, vatandaşın da artık canından bezdirdi. Aksamaların artık yaşanmaması gerektiğini kaydeden vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti.

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE

banner99