TEM hırsızlık zanlılarını yakaladı

Halfeti'de 1, Şanlıurfa kent merkezinde 3 araca ait ön/arka plakaları çalan 3 şüpheli, terörle bağlantılı olabileceği şüphesi üzerine TEM Şube'nin operasyonu ile yakalandı.

TEM hırsızlık zanlılarını yakaladı
banner1

Şanlıurfa'da plaka ve araç hırsızları Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü Ekipler Büro Amirliği tarafından yakalandılar.

Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Halfeti ilçesinde 10 LV 783 plakalı sayılı aracın çalınması üzerine ilçe ve il genelinde yakalanması için çalışma başlatıldı. 

DEVREYE TERÖRLE MÜCADELE DE GİRDİ

Halfeti’de çalınan araca ilişkin tahkikat devam ederken bu defa Şanlıurfa merkezde 3 aynı marka aracın ön ve arka plakaların çalınması üzerine devreye TEM Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü girdi. 

Şanlurfa ve ilçelerde olası bir terör olayında plaka değiştirilme olasılığı ihtimali üzerine yoğunlaşan TEM Şube Müdürlüğü Ekipler Büro Amirliği ekipleri kapsamlı çalışma sonucu, söz konusu çalınan 1 araç ve diğer plakalar ile 3 şüpheliyi yakaladı. 


TEM EKİPLERİNCE YAKALANDILAR

Hırsızlık şüphelileri M. Ö. H. Ö ve İ. B.TEM Şube Müdürlüğü Ekipleri Büro Amirliği tarafından düzenlenen operasyonla Haliliye ilçesinde kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerin araç ve plakaları kent genelinde ve ilçelerde hırsızlık amaçlı kullanacakları öğrenildi. TEM Ekipler Büro Amirliği tarafından sorguları tamamlanan M. Ö.  İ. B. ve H. Ö. Asayis Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

BİHA


YORUM EKLE