Tanal’dan DEDAŞ’a "keyfi elektrik kesintisi" eleştirisi

Şanlıurfalı olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ’ın Şanlıurfa’da keyfi elektrik kesintileri yaptığını ileri sürdü.

Tanal’dan DEDAŞ’a
banner1

Şanlıurfa’nın en önemli sorunlarının arasında elektrik kesintileri yer alıyor. Haliyle Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş’ye (DEDAŞ) tepkilerin sonu gelmiyor. DEDAŞ’ı en çok eleştirenlerin arasında Şanlıurfalı olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal bulunuyor.

"8 SAAT KEYFİ KESİNTİ"

Tanal, sosyal medya hesabında DEDAŞ’a yüklendiği son paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bize gelen ihbarlardan çıkan sonuç, Dedaş yetkili olduğu şehirlerden Şanlıurfa ve Mardin il ve ilçelerinde sekiz saat elektrik kesiliyor. Hiçbir arıza olmamasına rağmen keyfi kesinti yapılıyor şeklinde iddialar var. Bu ayrımcı üslup doğru değil."

Öte yandan DEDAŞ, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Şanlıurfa’nın özellikle kırsal bölgelerinde elektrik faturası ödeme alışkanlığının “yok” denecek kadar zayıf olduğu, kırsal bölgelerde kaçak kullanım oranının yüzde 80’e kadar çıktığı açıklamasında bulunmuştu. DEDAŞ, kırsal bölgelerde kaçak kullanım oranını düşürmek için yapılan çalışmalara da engel çıkarıldığını belirtmişti.

BİHA


YORUM EKLE

banner99