Viranşehir’e yeni gençlik merkezi

Viranşehir Belediyesi’nin gençliğe yönelik yatırımlarından Hürriyet Mahallesi’ndeki gençlik merkezi tamamlandı.

Viranşehir’e yeni gençlik merkezi
banner2

Viranşehir Belediyesi, ilçedeki gençlerin daha rahat ve güvenli alanlarda ders çalışma imkânı bulması amacıyla Hürriyet Mahallesi’ne gençlik merkezi kazandırdı.

7 bin 281 metrekare alan üzerine inşa edilen, 480 metrekare kapalı alanlı ve içinde 5 derslik, bir konferans salonu ve idari birimlerinin yer aldığı merkez, açılış için gün sayıyor.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçedeki gençler için bir projeyi daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Ekinci, “Sürekli gelişen bir dünyada gençlerin de kendilerini geliştirmeleri için onlara imkân sunmak gerekir. Bizler de gençlerin kendilerini geliştirebilme imkânı bulabilecekleri bir Gençlik Merkezi tasarladık. Gençlerimizi geleceğe hazırlayabilmek adına elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah en kısa sürede Gençlik Merkezimizi Viranşehirli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

GENÇLİĞE 200 MİLYON TL’LİK YATIRIM DAHA YAPILACAK

Öte yandan Viranşehir’e Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da desteğiyle toplam 200 milyon tutarında 43 adet tesis daha kazandırılacak. Projeler için yakın zamanda ihale yapılması bekleniyor.

BİHAYORUM EKLE

banner99