ŞUTSO Başkanından flaş açıklama: Tüm gecikme faizleri silinecek

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, “Üyelerimize destek olmak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, 31.08.2020 tarihi öncesi döneme ait oda aidat borçlarının tüm gecikme faizleri silinecek" dedi.

ŞUTSO Başkanından flaş açıklama: Tüm gecikme faizleri silinecek
banner1

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasına (ŞUTSO) kayıtlı üyelerin odaya olan aidat borçlarına yapılandırılması ile ilgili detayları aktaran Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, şunları söyledi:

"Ülkemizde koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik problemler,  başta küçük esnaf olmak üzere bütün iş dünyasını derinden etkilemiştir. ŞUTSO olarak yaşanan bu süreçte başta üyelerimiz olmak üzere, ilimiz iş dünyasından bize yansıyan sorunların çözümü noktasında gerekli girişimlerde bulunduk. Ancak pandeminin giderek etkisini arttırdığı bu dönemde,üyelerimizin içerisinde bulundukları ekonomik problemleri atlatabilmelerine destek olmak amacıyla 7256 sayılı Bazı Alacakların Yapılandırması Kanunu kapsamında, geçmiş dönem oda aidatları için yapılandırma imkânı doğmuştur. Bu çerçevede üyelerimizin 31.12.2020 tarihine kadar başvurmaları halinde,31.08.2020 tarihi öncesine ait oda aidat borçlarının faizleri silinecek ve sadece anapara peşin veya 6 eşit taksitle ödenebilecektir."

BİHA

YORUM EKLE