ŞUTSO Başkanı Peltek, yeşil ışık yaktı

Büyükşehir Belediyesinin Kızılay Meydanı için yaptığı çalışma ile ilgili olarak Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi Necmeddin Sağlam'ın ŞUTSO'ya yaptığı çağrı karşılık buldu.

ŞUTSO Başkanı Peltek, yeşil ışık yaktı
banner2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Bulvarında yeni bir meydan inşa etmek için Kızılay Meydanında eskiyen yapıların yıkım çalışmalarına başladı.

Bu kapsamda eski ŞANMED Hastanesi ve Kızılay binası yıkıldı. Yıkım çalışmaları devam ederken, Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi Necmeddin Sağlam, ŞUTSO'ya önemli bir çağrıda bulundu.

Bölgede bulunan eski ŞUTSO binasının meydanın oluşması için engel olduğunu ifade eden Sağlam, sosyal medyada "Kızılay binasının yıkılmasıyla ortaya çıkacak olan meydana tek engel ŞUTSO binası kalıyor. Öyle ümit ediyorum ki Başkan @HalilPeltek ve yönetimi de bu meydanı Eyyübiye ve Şanlıurfa halkına çok görmeyecektir" şeklinde bir paylaşım yaptı. 
 


 

Yapılan bu paylaşıma yanıt veren ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Peltek, "Usulü çerçevesinde ne gerekiyorsa yaparız inşallah Zeynel Abidin başkanla görüşüyoruz" diyerek Sağlam'ın çağrısına yeşil ışık yaktı.

Önümüzdeki günlerde eski ŞUTSO binasıyla ilgili durumun netleşmesi bekleniyor.

BİHA

YORUM EKLE