ŞUTSO Başkanı Peltek’ten 'Gün Birlik Günü' çağrısı

Ülke genelinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları pandeminin esnaf üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi hafifletmek için 'Gün Birlik Günü' harekatı başlattı.

ŞUTSO Başkanı Peltek’ten 'Gün Birlik Günü' çağrısı
banner2

Türkiye genelinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları pandeminin esnaf üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi hafifletmek için 'Gün Birlik Günü' çağrısı yaptı.

Yapılan çağrıya Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek de destek vererek “Yerel ekonominin isimsiz kahramanları esnaflarımızın her zaman yanında olduk, olmaya devam etmeliyiz. Bir vatandaş olarak, hizmet ve temel ihtiyaç ürünleri alışverişimizi esnaflarımızdan yapmalıyız dedi.”

Esnafa destek verilmesi konusunda açıklama yapan ŞUTSO Başkanı İ.Halil Peltek, "Oda başkanlarının 'alışverişimizi esnafımızdan ve yerel üreticimizden yapalım. Bu zor günleri ancak dayanışma ile aşarız' çağrısı gerçekten bu süreçte çok anlamlı bir davranış oldu. Bu zor dönemde hükümetimizin verdiği destekler çok önemli ancak vatandaş olarak esnafımızın yanlarında olduğumuzu göstermek için alışverişlerimizi de onlardan yapmalıyız. Her esnaf aynı zamanda bir aile babası ve aile olarak geçinmek zorundalar. Bu süreçten tüm esnaflarımız etkilendi. Çorbada tuz misali elimizden geldiğince, onlara destek olarak zor günlerini el birliğiyle bertaraf edebiliriz.

Ayrıca işletmelerinde kiracı olan esnaflar için, mülk sahipleri kira desteği, belediyelerimiz de çevre temizlik, tabela vergisi ve su faturaları gibi destek verebilir. Vatandaş olarak hepimiz üzerimize düşeni yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

BİHA 

YORUM EKLE

banner99