Suruç patlamasında tazminat kararı çıktı

Suruç patlamasında hayatını kaybeden Süleyman Aksu'nun ailesinin açtığı dava sonuçlandı.

Suruç patlamasında tazminat kararı çıktı
banner2

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 2015 yılında meydana gelen ve 33 kişinin yaşamını yitirdiği, 104 kişinin de yaralandığı olayla ilgili açılan davalardan biri sonuçlandı.

Patlamada hayatını kaybeden ve İngilizce öğretmenliği yapan Süleyman Aksu’nun ailesinin avukatlığını yapan Hikmet Delebe, davanın sonuçlandığını açıkladı.

Hikmet Delebe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “20 Temmuz 2015 tarihinde Suruç’ta meydana gelen hayatını kaybeden İngilizce Öğretmeni Süleyman Aksu’nun ailesi adına maddi ve manevi tazminat davası açtık. Dört yıllık bir yargılanmanın neticesinde mahkeme talebi önemli ölçüde kabul etti. Burada İçişleri Bakanlığının hizmet kusurunun bulunduğunun altı çizildi. Çünkü bir güvenlik zafiyeti oluşmuştu. Gerekli tedbirler alınsaydı, üstü başı aransaydı bombalı saldırganın, bu katliamın meydana gelmeyeceği ifade edildi. Biz yine isnat mahkemesine başvuracağız. Dosyayı sonuna kadar takip edeceğiz, mağdur ailenin en azından tazminat yönüyle zararının giderilmesine katkı sağlamaya çalışacağız. Emsal bir karar olur bu, eğer buna benzer davalar açılmışsa” dedi. 

BİHA

YORUM EKLE