ŞURKAV’ın 54’üncü kitabı basıldı

ŞURKAV, Şanlıurfa’yı ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak amacıyla hazırlanan 54’üncü kitabın basımını gerçekleştirdi.

ŞURKAV’ın 54’üncü kitabı basıldı
banner2

Prof. Dr. Abdullah Ekinci tarafından; arkeolojik buluntular, arşiv belgeleri, ana metinler, akademik çalışmalar titizlikle incelenerek Şanlıurfa'yı bilmek ve anlamak adına büyük emekler sarf edilerek hazırlanan “Harran ve Çevresi Tarih” isimli kitap, Şanlıurfa ili Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı’nın (ŞURKAV) 54’üncü yayını olarak basıldı. Kitaba www.surkav.or.tr adresinden ulaşılabilir.
 


 

ŞURKAV DİVAN SOHBETLERİNE DAVET

Öte yandan ŞURKAV tarafından organize edilen Divan Sohbetleri’nin ilki 17 Ekim 2019 Perşembe günü akşam Saat 19.30’da ŞURKAV hizmet binasında düzenlenecek.

Sohbet geleneğini yaşatmak, bilgi paylaşımında bulunmak, toplumu bilgilendirmek, bilgilenmek, bilinçlendirmek amacı ile şehir, medeniyet, kültür, sanat, edebiyat, din, sosyoloji, felsefe vb. konularında uzman kişilerin her hafta fikir mütalaasında bulunacağı divan sohbetlerinin ilk konuğu Prof. Dr. Ekrem Bektaş olacak.
 


 

“Nabi’den Hikmet Esintileri” isimli sohbet, 17 Ekim 2019 tarihinde Saat 19.30’da Yusufpaşa Mahallesi 886. sokakta bulunan ŞURKAV hizmet binasında gerçekleştirilecek.

BİHA

YORUM EKLE

banner99