Karaköprü'de ‘Engellilere özel park’ açılıyor

Karaköprü’de Engelli Parkı'nın yapımında sona gelinirken park, kısa sürede engelli vatandaşların hizmetine girecek.

Karaköprü'de ‘Engellilere özel park’ açılıyor
banner2

Karaköprü’deki Engelli Parkı'nın yapımında sona gelindi. Engelli vatandaşların rahatlıkla zaman geçirebilecekleri şekilde tasarlanan parkın, en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor. Atakent Mahallesinde 5 bin metrekare alan üzerine yapılan parkta engelli vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği şekilde oyun grupları, oturma grupları ve spor aletleri yer alıyor. Ayrıca parkın içerisinde engelli eğitim ve konferans salonu da engelli vatandaşlara hizmet verecek.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli parkın engelli vatandaşlara hayırlı olmasını dileyerek, “Engelli kardeşlerimizin hayata tutunmaları, hayatın her alanında yer almaları için her zaman onların yanında ve hizmetindeyiz. Bu doğrultuda Atakent Mahallemizde engelli kardeşlerimiz için 5 bin metrekare alan üzerine bir engelli parkı inşa ettik. Kısa süre sonra hizmete girecek olan bu parkımızın içerisinde eğitim salonu, oyun grupları, oturma grupları ve konferans salonumuz bulunuyor. Bu parkımızda her şey engelli kardeşlerimizin rahatlığına yönelik dizayn edildi. Parkımız Karaköprü'müze ve engelli vatandaşlarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Atakent Mahalle Muhtarı Hasan Gümük de mahallelerinde engelli vatandaşlar için yapılan parktan dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE

banner99