Suriyeli anne 5 çocuğunu ve kocasını terk etti

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle kocası ve çocuklarıyla Akçakale’ye yerleşen Suriyeli anne, eşini ve 5 çocuğunu terk ederek başka biriyle yaşamaya başladı. Yuvası yıkılan baba, eşi sınır dışı edilirse ailesini yeniden Suriye’de birleştirmeyi umuyor.

Suriyeli anne 5 çocuğunu ve kocasını terk etti
banner1

AKÇAKALE – Suriye’deki iç savaş yüzünden yurtlarını terk eden İbrahim El Hammud (30) ile Emine Carad (25) çifti, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine yerleşti. Akçakale’de yeni bir hayat kuran çiftin arka arkaya çocukları oldu. Halil (7), İslam (8), Ayet (6) ve Şam (5) isimli çocuklarının ardından ailenin bir yıl önce de İmen adını verdiği bir çocuğu daha dünyaya geldi. Ancak ailenin birlikteliği birkaç ay önce son buldu.

25 yaşındaki anne Emine Carad, henüz bir yaşına girmemiş çocuğunu dahil tüm evlatlarını ve kocasını bir başına bırakarak evi terk etti.

Emine Carad, Konya’da başka biriyle yaşamaya başladı. Yuvası yıkıldıktan sonra çaresiz kalan baba da çocuklarına bakmadığından dolayı yurda bırakmak zorunda kaldı.

Babanın tek istediği ise ailesiyle tekrardan kavuşmak.

Baba İbrahim El Hammud’un tek hayali eşinin Türkiye’den sınır dışı edilmesi ve Suriye’de ailesiyle birlikte tekrardan yuva kurmak.

BİHA

 

 


YORUM EKLE