Söylemez, Ceylanpınar için taleplerini sıraladı

Şanlıurfa'ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkürlerini ileten Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, Ceylanpınar için taleplerini sıraladı.

Söylemez, Ceylanpınar için taleplerini sıraladı
banner2

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkanı Mehmet Özhaseki, Şanlıurfa'ya geldi.

Şanlıurfa temaslarında ilk olarak Viranşehir ilçesini ziyaret eden AK Özhaseki, gün içerisindeki temaslarına Ceylanpınar ile devam etti. Ceylanpınar'da çeşitli ziyaretlerde bulunan Özhaseki'ye Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, teşekkürlerini iletti.

Özhaseki'nin Ceylanpınar'ı ziyaretine dair açıklama yapan Söylemez, beklentilerinin yüksek olduğunu kaydetti.

İşte, Söylemez'in o açıklaması:

"Başkanımızdan Ceylanpınar halkı olarak beklentilerimiz yüksek. Daha öncede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini yürüten başkanımızdan talebimiz Ceylanpınar'ın kalıplaşmış sorunları içinde çözüme yönelik katkı sunmasıdır.

- Yıllardır çıkmaz sokak pozisyonunda olan Ceylanpınar'ın Kızıltepe yolunun duble yol olarak yapılması,

- Yıllardır tapusuz ilçe sıfatına düşürülen memleketimizin tapu sorununun çözüme kavuşturulması,

- Şanlıurfa'nın birçok yerine yapılacak olan TOKİ konutlarından Ceylanpınar'ın faydalanmaması halkın büyük kesimi tarafından tepkiye vesile olmuş ve bu yüzden Ceylanpınar İlçemize de TOKİ konutlarının inşası için gerekeni yapması,

- Ekonomik anlamda istihdam sağlayacağını ve ülke ekonomisine büyük katkı sunacağını düşündüğümüz sınır kapısının açılması,

- Türkiye'nin en çok güneş gören ilçesi olan memleketimize güneş enerjisinden elektrik üretim tesisinin kurulması ve bu  doğrultuda proje geliştirmesini umut ediyoruz.

 Halkın büyük umutlar ile iki dönemdir Ceylanpınar Belediyesini teslim ettiği AK Parti'nin bu dönem artık memleketimizin kalıplaşmış sorunlarını çözüme kavuşturacağına ve katkı sağlayacağına inandığımız  Mehmet Özhaseki'nin desteklerini beklemekteyiz."

BİHA

YORUM EKLE