Vilayetler Birliği Yönetim Kurulu VE Hotels Şanlıurfa'yı inceledi

Vilayetler Birliği Yönetim Kurulu, Şanlıurfa Valiliği tarafından restorasyonu yapılan ve kurtuluşun 100. yıl dönümünde açılışı yapılacak olan VE Hotels Şanlıurfa'yı inceledi.

Vilayetler Birliği Yönetim Kurulu VE Hotels Şanlıurfa'yı inceledi
banner2

Vilayetler Birliği Yönetim Kurulu, VE Hotels Şanlıurfa'yı inceledi.Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini görmek isteyenler için VE Hotels Şanlıurfa kapılarını hizmete açmaya hazırlanıyor. 2019’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Göbeklitepe Yılı’ olarak ilan edilmesinin ardından turizmde önemli bir ivme yakalayan Şanlıurfa’da zaman zaman konaklama yetersizliği gündeme geliyordu. Bunun önüne geçmek isteyen Şanlıurfa Valiliği, 58 Meydanı’nda bulunan 11 tarihi evi restore ederek Türkiye’de zinciri bulunan Vilayetler Hizmet Birliği’ne otel olarak devredecek.VİLAYETLER BİRLİĞİ ZİYARET ETTİ

Karar sonrası VE Hotels'de çalışmalar hız kazanırken, açılış Şanlıurfa'nın kurtuluşunun 100. yıl dönümünde yapılacak. Yaklaşık 3 ay sonra kapılarını açacak olan VE Hotels Şanlıurfa Vilayetler Evi'ni Vilayetler Birliği Yönetim Kurulu ziyaret etti. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in eşlik ettiği ziyarette İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Amasya Valisi Osman Varol ve yetkililer yer aldı.

 Şanlıurfa'da gerçekleşen Vilayetler Birliği Encümen Toplantısında VE Hotels hakkında istişareler yapılırken, heyet daha sonra incelemelerde bulundu.

 

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE