Siverek’te iki mahallede yol yapımına başlandı

Elverişli devam eden mevsim koşullarını değerlendiren Siverek Belediyesi, kırsalda yol yapım çalışmalarını arttırdı.

Siverek’te iki mahallede yol yapımına başlandı
banner1

SİVEREK –Siverek Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın çalışmaların hızlandırılması talebi üzerine kırsaldaki çalışmalarını yoğunlaştırdı.

İlçe kırsalındaki farklı bölgelerde yol yapım çalışmalarına devam eden ekipler, Duydum ve Taşıkara mahallelerinde yol yapımına başladı.

İş makineleri ve araçlarla mahalleye taşınan stabilize malzemeyle alt yapısı tamamlanan yollar, mahalle sakinlerinin hizmetine sunuluyor.

Kent merkezindeki hizmetlerin kırsala da ulaştırılması amacıyla çalıştıklarını dile getiren Kırsal Hizmetler Müdürü Abdulkadir Canalır, mesai mefhumu gözetmediklerini söyledi.

Kırsalın farklı noktalarında eş zamanlı çalışma yürüttüklerini aktaran Canalır, “4.314 km’lik yüzölçümüne sahip Siverek, Türkiye’nin en büyük ilçeleri arasında yer alıyor. Yüzölçümünün yanı sıra kırsalımız epey dağınık bir yapıya sahip. Yaklaşık 650 yerleşim yerimiz var ve biz bu devasa coğrafyaya hizmet ulaştırmak için çabalıyoruz.

Gönül isterdi ki bütün yerleşim yerlerine aynı anda ulaşmayı istese de yaptığımız planlama çerçevesinde hareket ediyoruz. Tamamladığımız her mahallemizin hemen ardından zaman kaybetmeden ekiplerimizi başka bölgeye sevk ediyoruz ki kış mevsimi için hazırlıklı olalım. Amacımız vatandaşlarımızı yaz aylarında tozdan, kış aylarında ise çamurdan kurtarmaktır” ifadesini kullandı.

Canalır, ekiplerin Duydum ve Taşıkara mahallelerinde mahalle içi yol yapımlarına devam ettiğini söyledi.

Çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Taşıkara sakinleri, Başkan Çakmak ve ekiplere teşekkür etti.

BİHA


YORUM EKLE

banner99