Siverek'te 6 kişinin öldüğü olayın duruşması Aksaray'a alındı

Siverek'te akraba aileler arasında çıkan ve 6 kişinin hayatını kaybettiği olayla dava, güvenlik gerekçesiyle Aksaray Ağır Ceza Mahkemesine alındı.

Siverek'te 6 kişinin öldüğü olayın duruşması Aksaray'a alındı
banner1

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde 15 Haziran 2019 günü yaşanan olayda, akraba 2 aile arasında çıkan kavga sonucunda 6 kişi ölmüş, 5 kişi de yaralanmıştı.

Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonunda, eski milletvekili Zülfükar İzol’un oğlu Mehmet Fatih İzol, kardeşleri Bülent İzol, Servet İzol, Cemal İzol ve Cihan İzol ile Mehmet Metin İzol, Mustafa Serdar İzol, Serhat Ferman İzol, Müslüm Abuz, Ferhat Tulay ve Yusuf Rojhat İzol hakkında iddianame hazırlandı.

Sanıklar hakkında "4 kişiyi tasarlayarak öldürme, 6 kişiyi tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçundan 4'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 83 yıldan 128'er yıla kadar ceza istendi.

Siverek Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iddianame kabul edilirken, ilk duruşma tarihi de 12 Şubat olarak belirlendi.

Duruşmaya 1 gün kala ise yeni bir gelişme yaşandı.12 Şubat’ta Siverek Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan duruşma, sanıkların talebi üzerine 'güvenlik' gerekçesiyle Aksaray Ağır Ceza Mahkemesine alındı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99