Sevgililer Günü Urfa piyasasını da hareketlendirdi

Sevgililer Günü'ne 2 gün kala piyasalar hareketlenirken, kentte birbirinden farklı hediyeler de raflardaki yerini aldı. Sevgili cüzdanı, tripin, aşk kavanozu, çiçekler, peluş ayıcıklar...

Sevgililer Günü Urfa piyasasını da hareketlendirdi
banner1

14 Şubat Sevgililer Günü, Şanlıurfa piyasasını da hareketlendirdi.  

Sevgililer Günü nedeniyle kentteki çiçekçi, restoran, kafe ve özel hediyeler satan dükkanlarda yoğunluk yaşanıyor. Birçok vatandaş özel gün nedeniyle farklı organizasyonlara imza atarken, birbirinden ilginç hediyeler de raflardaki yerini aldı.SEVGİLİ CÜZDANI, TRİPİN, AŞK KAVANOZU...

Sevgili cüzdanı, tripin, aşk kavanozu, büyük peluş ayıcıklar... Kentte her yaş grubuna yönelik hediyeler satılırken, evli vatandaşlar da ev eşyalarına yöneliyor. Genç kesim daha duygusal hediyeler düşünürken, Sevgililer Günü'nü kutlamadan geçmek istemeyen evli çiftler de tencere, fincan takımları bakıyor.

ESNAFIN DA YÜZÜ GÜLÜYOR

Sevgililer Günü nedeniyle yaşanan yoğunluk esnafın da yüzünü güldürüyor. 14 Şubat nedeniyle hareketlilik yaşandığını belirten esnaf Sedat Denek ve Cihat Alagöz, hediye çeşitlerini vatandaşlar için sıraladı.DENEK: GÜNLÜK KULLANILACAK ÜRÜNLER ALMIYORLAR!

Sevgililer Günü nedeniyle satışlarda artış yaşandığını kaydeden esnaf Sedat Denek, vatandaşların özellikle eşlerine ev malzemesi aldığını aktardı. Vatandaşların bilinçlendiğini söyleyen Denek, "Esnaf olarak satışlarımızda bir artış mevcut ama 14 Şubat Sevgililer Günü artık Şanlıurfa’da o kadar güzel bir durum var ki. İnsanlar artık eşlerine hediye alırken, bir günlük kullanılacak ürünler almıyor. Bizim mağazamızda ev eşyaları araç gereçleri bu gibi ürünleri alınca biraz daha güzel oluyor. Her sene artık biraz daha insanlar bilinçleniyor" ifadelerini kullandı.'FİNCAN TAKIMI, TENCERE, CAM TAKIMLAR...'

Fincan takımı, tencere ve cam takımlarının sık sık tercih edildiğini kaydeden Denek, "Sevgililer gününe özel en çok tencere ve cam takımlarımız şuan çok gündemde. Malumunuz şimdi Şanlıurfa’da evler şahane, bu yüzden böyle sunumlar harika olacak, mutfaklar harika olacak. Fincan takımları, yemek takımları çok güzel gidiyor" sözlerine yer verdi.

'ERKEKLER EŞLERİNİN KIYMETİNİ BİLİYOR'

Denek, "Erkeklerimiz ayıldı artık eşlerinin kıymetini biliyor. Bu sevgililer günü de bahane oluyor böyle. Biz onlara fincan takımları, ondan sonra yemek takımları bu gibi ürünler veriyoruz. 14 Şubat Sevgililer Günü kutlu olsun. En güzel sevgili insanın eşidir. Eşinizin kıymetini bilin" diye konuştu.

 ALAGÖZ: KAR KÜRESİ, KUPA BARDAĞI, HEDİYELİK KUTU, PELUŞ...

Sevgililer gününe özel ürünler sattıklarını belirten esnaf Ciaht Alagöz ise, "Satışlarımız normal günlere göre biraz daha artıyor. Biz ağırlıklı olarak, kar küresi, kupa bardağı, hediyelik kutu, peluş çeşitleri bu şekilde ürünler satıyoruz şu anda. Sevgililer gününe özgü daha çok peluş çeşitleri gidiyor, kar küresi satılıyor. Özel olarak biz hediyelik kutu yapıyoruz onlar çok gidiyor. Kutunun içerisine kar küresi koyuyoruz, çikolata çeşitleri koyuyoruz,  ondan sonra aşk sözleri var, gülkurusu var, bu tarz ürünler koyuyoruz" açıklamasında bulundu.'DEV AYICIĞA TALEP ÇOK'

Vatandaşlardan dev ayıcık talepleri geldiğini söyleyen Alagöz, "Sattığımız ilginç hediyemiz, kutunun içerisinde mesela çok farklı ürünler talep edilebiliyor. Dev ayıcık çeşitleri getiriyoruz, onlar özellikle ilginç talepler içerisinde yer alıyor. İşler iyi, çok büyük bir beklentimiz yok ama yinede iyi diğer günlere göre daha iyi işlerimiz" diye konuştu.

'LİSELİLER TERCİH EDİYOR'

Birbirinden farklı ürünler tercih edildiğini açıklayan Alagöz, "Sevgili cüzdanı, tripin gibi hediyeleri daha çok gençler tercih ediyor. Yaşı olgun olanlar, evliler pek tercih etmiyor bu tarz hediyeleri. Hediye bakan yaş aralığı lisede başlıyor. Evliler, yeni evlenmiş çiftler dışında pek kimse hediye almayı tercih etmiyor" ifadelerine yer verdi.

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE

banner99