Şanlıurfa’nın ilçesinde kar nöbeti tutulacak

Karaköprü Belediyesi ekipleri, akşam saatlerinde etkisini göstermesi beklenen kar yağışı için hazırlıklarını tamamladı. Ekipler 24 saat nöbet tutacak. 

Şanlıurfa’nın ilçesinde kar nöbeti tutulacak
banner1

Şanlıurfa’nın merkez Karaköprü Belediyesi, meteoroloji verilerine göre bu gece başlaması beklenen kar yağışının çileye dönüşmemesi için gerekli tüm tedbirleri aldı.  Ekipler; 1 kar küreme, 3 adet greyder, 5 kepçe, 6 traktör, 5 pikap, 2 solüsyon serpme aracı ve 120 personelle karın ilçede hayatı olumsuz yönde etkilenmemesi için hazır şekilde beklemeye başladı.

Karla mücadele ekibinin 24 saat görev yapacağının altını çizen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Meteorolojinin kar uyarısı doğrultusunda Karaköprü Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldık. Ekibimiz özelikle kritik cadde ve sokakların açık tutulması için 24 saat esasına göre görev yapacak. Vatandaşlarınızın mağdur olmaması ve evlerine güvenle ulaşabilmeleri için biz çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda sürücülerin de duyarlı olmasını istiyoruz. Biz Karaköprü Belediyesi olarak hazır kıta bekliyoruz” dedi.

Baydilli, kar yağısında oluşacak olumsuzluklar durumunda vatandaşların 444 9 657 numaralı beyaz masa hattını arayabileceklerini sözlerine ekledi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99