SES’ten Şenyaşar Ailesine destek

Şanlıurfa Adliyesi önünde ‘adalet’ nöbeti tutan Şenyaşar Ailesine, SES Eş Genel Başkanı Selma Atabey destek vermek amacıyla ziyarette bulundu.

SES’ten Şenyaşar Ailesine destek
banner2

SES Eş Genel Başkanı Selma Atabey, günlerdir Şanlıurfa Adliyesi önünde ‘adalet’ nöbeti tutan Şenyaşar Ailesine ziyarette bulundu. Emine Şenyaşar ve oğlu Mehmet Şenyaşar ile görüşen Atabay, mağduriyet yaşayan ailenin yanında olduklarını vurguladı.

 

“ŞENYAŞAR AİLESİNİN YANINDAYIZ”

Adliye önünde ‘adalet' nöbeti tutan Şenyaşar Ailesini ziyaret eden SES Eş Genel Başkanı Selma Atabey, “2018 yılındaki 24 Haziran genel seçimlerden önce maalesef Suruç’ta yaşanan bu vahim aslında bütün toplumun vicdanını, gerçekten insani olarak hepimizi yaralayan bir yerde durdu ve biz o süreçten beri bu olayı takip etmeye çalışıyoruz. Neden diyeceksiniz? Biliyorsunuz ki Şenyaşar Ailesinin katliamı maalesef Suruç Devlet Hastanesinde gerçekleşti ve biz o dönemde sağlık ve sosyal hizmet emekçi sendikası olacakta bu sürece dahil olmaya çalıştık. Oradaki olayları ve yaşananları hem arkadaşlarımızdan öğrenmeye çalıştık hem o dönemde sağlık emekçilerinin bu durumdan nasıl etkilendiklerini, nasıl bir travmaya neden olduklarını o dönemde de yine basın emekçileri ile paylaşmaya çalışmıştık ama yine de o dönemden bu döneme kadar bir yol kat edemedik. Çünkü oradaki sağlık emekçisi arkadaşlarımız Suruç Devlet Hastanesinden ayrıldılar. Kiminin kimliği gizlendi. O gün nöbetçi olan arkadaşların isimleri gizlendi ve biz en azından emekçi arkadaşlarımıza bir geçmiş olsun dileğinde dahi bulunamadık. Üzerinden 2 yıl 9 ay geçti ve bu 2 yıl 9 aydır bu hukuksuzluk, haksızlık, adaletsizlik sürüyor. Yıllardır ülkemizde maalesef bu hukuksuzluktan kaynaklı birçok alanda birçok eksim adalet nöbeti tutuyordu. Maalesef Şenyaşar Ailesinde bu durumda ve sanırım bugün 25. gününde adalet arıyor çünkü mahkemelerde ne bir ilerleme var, ne bir bilgi var, gizlilik kararı ile toplumla paylaşılmayan bir süreç var ama biz başında olduğu gibi şimdi de Şenyaşar Ailesinin yanındayız” diye konuştu.

Emine Şenyaşar da, SES Eş Genel Başkanı Selma Atabey'e yaşanan olayla ilgili yaşadıkları mağduriyeti anlattı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99