Elif Bereket’in davası görüldü

Şanlıurfa’da Elif Bereket’e (17) otomobiliyle çarpıp ölümüne neden olan Ali Badıllı’nın yargılandığı davada ikinci duruşma görüldü. 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Badıllı,  pişman olduğunu söyleyerek beraatını istedi.

Elif Bereket’in davası görüldü
banner1

Karaköprü ilçesinde 26 Ocak günü lise öğrencisi Elif Bereket (17), hızla gelen otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirmiş ve kardeşi Yaşar ise kazadan kıl payı kurtulmuştu. Genç kızın ölümüne neden olan ve olayın ardından tutuklanan sürücü Ali Badıllı hakkında 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Sürücünün önündeki aracı makas atıp sağından geçmek isterken kazanın yaşandığı belirtilen iddianamede, Elif Bereket'in otomobilin çarpması sonrası 67,5 metre sürüklendiği ifade edildi.

 

MAHKEME ERTELENDİ

Bereket’e (17) otomobiliyle çarpıp ölümüne neden olan Ali Badıllı’nın yargılandığı davada ikinci duruşma görüldü.  Bereket’in ölümüne neden olan davayla ilgili 6. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ikinci duruşmaya, tutuklu sanık Ali Badıllı, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanırken, duruşmada taraf avukatları ise hazır bulundu. Sanık ifadesinde, pişman olduğunu kazanın yaşandığı güzergahta yeterince güvenlik önlemi alınmadığını öne sürdü ve beraatını talep etti. Maktulün avukatı Sultan Parmaksız Açıkyol da, kazaya ilişkin bilirkişi raporuna itiraz ederek, sanığın tutukluluk halinin devamını istedi. Mahkeme heyeti, davaya ilişkin trafik raporu, olay yeri keşfi ve diğer eksik delillerin de dosyaya eklenmesine karar verip, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

BİHA

 

YORUM EKLE

banner99