Sarıgül, partisinin Şanlıurfa merkezinin açılışını yaptı

Şanlıurfa'da bir dizi temaslarda bulunan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin il binası açılışını gerçekleştirdi.

Sarıgül, partisinin Şanlıurfa merkezinin açılışını yaptı
banner1

SARIGÜL: MAHALLİ BASINLA İLGİLİ ÇALIŞMAMIZ OLACAK

 Sarıgül, “Basın mensubu arkadaşlarım özellikle mahalli basında görev alan arkadaşlarım bütün teşkilat başkanlarından ricam mahalli basınımızla çok çok ilgilenmenizi özellikle sizlerden önemle rica ediyorum. Mahalli basına çok önem verin çünkü ulusal basının yazmadığını mahalli basın yazar. Mahalli basın örfümüzdür, mahalli basın töremizdir, mahalli basın geleneklerimizdir Türkiye’de ilk kez bir parti yerel yönetimlerde mahalli basından sonra sorumlu bir genel başkan yardımcısını atamıştır. O yüzden başkan yardımcımız görevi mahalli basında detaylı bir şekilde ilgilenmektir. Mahalli basın elektrik parasını veremez, su parasını veremez, uydu parasını veremez ama mahalli basın güzelce örfümüzü, töremizi, geleneklerimizi bütün dünya ile buluşturur. Unutmayın ışık olan, ümit olan bir hareket var oda Türkiye Değişim Partisi sevgili kardeşlerim biliyorum çok zor dönemden geçiyoruz ama bu dönemden nasıl çıkacağımızı Değişim Partisi olarak biliyoruz. Ülkemizin hangi yoldan mutluluğa kavuşacağımızın çalışmaları genel merkezimiz tarafından muhteşem bir şekilde yapılmaktadır. Sevginin, saygının, adaletin güçlü olduğu bir Türkiye için değişim istiyoruz. Ülkemizin daha iyi yönetilmesi için her şeyin eşit olduğu bir Türkiye için değişim istiyoruz” dedi.

 

“ESNAFLARIMIZ İÇİN DEĞİŞİM İSTİYORUZ”

Sarıgül, “Ülkemizde tek bir yurttaşımızın adaletsizlikten ve yoksulluktan şikâyet etmediği bir Türkiye için değişim istiyoruz. Sevgili kardeşlerim siftah yapamadan vergi borcunu ödeyemiyorum diyen şu anda kısa çalışma ödeneği uzatılmadığı için mağdurum diyen esnaflarımız için değişim istiyoruz. Borcu olduğu için traktörünü satan, tohumunu alamayan, tarlasını ekemeyen çiftçilerimiz için değişim istiyoruz. Her gün ölüm korkusuyla yaşayan, evde güvencesi olmayan, sesini duyurmaya çalışan kadınlarımız için değişim istiyoruz. Yıllarca okuyan yazılıdan çok yüksek not almasına rağmen mülakatta siyasi nedenlerle işe alınmayan haksızlığa uğrayan gençler için değişim istiyoruz. Gecesini gündüzüne katan ama hala maaş farklarını alamayan sağlık çalışanları için değişim istiyoruz. Ekonomimize güç katan yatırım yapan, üretimi arttıran girişimcilerimizin, sanayicilerimizin, tüccarlarımızın önünü açmak için değişim istiyoruz. Dini, etnik kökeninden ötürü kenarda bırakılan hor görülen bütün yurttaşlarımız için değişim istiyoruz. Sevgili gençler sevgili vatandaşlar sorumluluğumuz çok ağır bütün yol arkadaşlarımızla değişim için ülkemizin sokaklarında olacağız. En küçük sokağın derdini genel merkezimize taşıyacaksınız. Genel merkezimizde kurduğumuz demokrasi sofrasında bu sorunları tek tek ele alacağız. Sadece teşkilatların değil genel merkezin çok çalışması lazım” şeklinde konuştu.

 

"DEDAŞ TERÖRÜNE YÜZDE 100 SON VERECEĞİZ”
Şanlıurfa’da elektrik kesintilerini biliyoruz. Urfa’mızın yaşantısını olumsuz olarak şekillendiğini görüyoruz.  Türkiye Değişim Partisi iktidarında ilk olarak Urfa’nın sorunlarını çözmeye geleceğiz. DEDAŞ terörüne yüzde 100 son vereceğiz. Burada bir köylümüz bir esnafımız elektrik parasını ödememiş, bir bakıyorsunuz DEDAŞ’tan 20 kişi gelip sorun ediyorlar. Yapmayın, etmeyin” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99