Şanlıurfalı şehit son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı!

Şırnak'ta görev yapan ve geçirdiği kazada şehit olan Şanlıurfalı Uzman Çavuş Mehmet Sinan Kılıç, düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı.

Şanlıurfalı şehit son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı!
banner1

Şırnak Uludere'de dün askeri aracın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada Şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Sinan Kılıç bugün Şanlıurfa’da düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı.

Törene; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı, Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şanlıurfa CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir ve askeri yetkililer katıldı.

Haliliye ilçesindeki Yeni Aile Mezarlığındaki cenaze töreninde bir dakikalık saygı duruşundan osnra şehit Kılıç'ın özgeçmişi okundu.

VALİ ERİN: ŞEHİTLİK MAKAMI BU GİDİŞLERİN EN GÜZELİ

Daha sonra konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "Sinan evladımıza karşı son vazifemizi yerine getirmek ve onu ebediyete uğurlamak üzere bir araya geldik. Bu vesile ile kahraman şehidimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Hepsinin aciz hatırası önünde saygı ve hürmetle eğiliyoruz. Şehidimizin babası, annesi, tüm ailesi ve Şanlıurfamıza başsağlığı diliyorum. Şehitlik makamı bu gidişlerin en güzeli, hayırlısı ve en övülmüş şeklidir. Kuran-ı Kerim'de şehitler için onlara ölüler demeyin, onlar sağdır, yaşıyorlardır ama siz görmezsiniz.  Bugün hep birlikte son vazifemizi yerine getirirken, burada bulunan cemaat ve Şanlıurfalı kardeşlerim gür bir sevda ile hakkımızı helal ettiğimizi ve duacı olduğumuz dile getirelim" dedi.

Vali Erin'in konuşması sonrası cenaze namazını kıldıran Şanlıurfa İl Müftü Yardımcısı Mustafa Erdem, Şehit Kılıç için dua etti. Daha sonra Şehit Kılıç'ın bayrağa sarılı tabutu omuzlanarak, gözyaşları içerisinde defnedildi.

BİHA

YORUM EKLE