Şanlıurfa ‘öğrenci dostu şehir’ olamadı

ÜniAr tarafından her yıl binlerce öğrenci içerisinde yapılan 'Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri' araştırmasında Şanlıurfa, 81 il arasında 32’nci sırada yer aldı.

Şanlıurfa ‘öğrenci dostu şehir’ olamadı
banner2

ŞANLIURFA- Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından gerçekleştirilen Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nın sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Araştırma sonunda oluşturulan haritada öğrenci dostu şehirler kırmızı renk ile gösterilirken, öğrenci dostu olmayan şehirler ise gri ve siyah tonları ile belirtildi.

EN YÜKSEK MEMNUNİYET ESKİŞEHİR’DE

ÜniAr tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, Üniversite öğrencilerin en yüksek memnuniyet duyduğu şehirler sırasıyla Eskişehir, Ankara, Antalya, Çanakkale, İstanbul, Edirne, Aydın ve Tekirdağ oldu.

En yüksek ve ciddi memnuniyetsizliğin yaşandığı şehirler sırasıyla Aksaray, Ağrı, Afyonkarahisar, Iğdır, Bitlis, Yozgat, Bayburt, Muş, Kilis, Bingöl, Şırnak ve Hakkari oldu.

ŞANLIURFA 32.SIRADA!

Araştırmada Şanlıurfa C (Potansiyeli Olmasına Rağmen Memnuniyeti Sağlayamayan Şehirler) düzeyinde yer aldı. Şanlıurfa 72 puan ile 32.sırada yer alarak, öğrenci dostu olmayan şehirlerden biri oldu.

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden olan Şanlıurfa’da araştırmada 32.sırada yer alması, kenti tercih eden öğrencilerin sorunlarına yeterince değinilmemesi olarak yorumlandı.

BİHA

 

 

 

 


YORUM EKLE

banner99